Všichni kteří závodili na olympijských hráč a také ti, kteří se mohou chlubit olympijskými medailemi, se ve svátečním čase pravidelně schází již několik let. „Český klub olympioniků má ve svém programu starat se o seniory a snažit se jim přispět na jejich sportovní důchod. Proto jsme založili nadační fond a vytvořili finanční projekt, díky kterému získáme prostředky. Oslovili jsme města, obce i hejtmanství a ti nám na tuto akci také přispěli," vysvětlil historii setkání olympioniků hlavní organizátor, bývalý úspěšný běžec na lyžích Pavel Benc. Každoročně se tak sejdou kamarádi a sportovní přátelé.

A navíc ti z nich, kteří oslavili v letošním roce významná výročí, šedesátku, sedmdesátku i více let, se zase dočkali příjemného dárečku. „Chceme jim přispět třeba na léky nebo na ošetřování a rehabilitaci. Projekt funguje už několik let a naši hosté, kamarádi, se na setkání každoročně těší," informoval Pavel Benc.

VZPOMÍNALI, BAVILI SE

Setkání ve Zlatém Lvu mělo sváteční atmosféru. V jedné skupince účastníků vzpomínali na léta minulá, ve druhé probírali výkony současných sportovců v jejich disciplíně a další se zdravili se všemi kamarády, trenéry, přáteli. Po přivítání Pavla Bence na ně čekalo vánoční překvapení, ve kterém je jablonecký kouzelník Magic Alex pozval na chvíli do světa iluzí a kouzel, která k vánočnímu času patří.

Pak už je čekal prostřený stůl, slavnostní přípitek a výborný oběd.

SAMÁ ZVUČNÁ JMÉNA

Hotel Zlatý lev přivítal opravdu významné osobnosti sportovního života Jablonecka i Liberecka. „Pozvali jsme lyžařku, Květu Peckovou Jeriovou, přijde sportovní lékařka Dr. Plchová, je tu už také skokan na lyžích Franta Rydval, legenda běžeckého lyžování Zdeněk Ciler nebo Franta Halíř, úspěšný sáňkař," vyjmenoval Pavel Benc jen část ze seznamu hostů, kteří se opět po roce setkali.