Jablonecká Bižuterie, nováček ve druhé lize žen, si na domácí palubovce odbyla premiéru v soutěži, když porazila Slavoj Tachov 62:50 a po boji prohrála se zkušenějším BaK Plzeň 62:69.

Bižuterie – Tachov 62:50 (11:11, 27:27, 44:39).
Soubojem pozorných obran začalo v první čtvrtině utkání, které mělo trenérům naznačit, jaké budou ambice jabloneckých basketbalistek ve II. lize.

Domácím hráčkám se do rukou vkrádala nervozita, což se projevilo zejména v proměňování trestných hodů, které se nedařilo. V další části pokračoval vyrovnaný souboj, žádnému týmu se nepodařila delší šňůra, a tak byla remiza i po prvním poločase.

Domácí hráčky pokračovaly ve velmi dobré obraně a nedovolily Tachovským v úvodu třetí čtvrtiny čtyři minuty skórovat, dvě trojky trefila nová posila v dresu Bižuterie Lehká a podařil se trhák na 44:37.

V poslední části se dařilo střelbou z dálky udržovat několikabodový rozdíl, a když trojku přidala Nedvídková, byl náskok desetibodový, který jistil nadějnou koncovku a premiérovou výhru.

Sestava a body: Lehká 21, Rejnartová 11, Jaceňková 10, Samcová 10, Císařová 6, Nedvídková 3, Polmanová 1, Hozdová, Kitzbergerová, Kultová

Bižuterie – BaK Plzeň 62:69 (10:11, 26: 5, 42:47).
Ke druhému zápasu nastoupila děvčata proti zkušenému účastníkovi druhé ligy s vědomím, že v zápase nejsou favoritkami a mohou pouze příjemně překvapit. Začátek vyšel na výbornou, za chvíli vedly domácí hráčky 5:0.

Pak však zkušený soupeř postupně skóre vyrovnal a začal obracet skóre na svoji stranu. V této části zápasu se jabloneckým hráčkám nedařila střelba z dálky a nedokázaly využít ani svoji výškovou převahu pod koši. Dvě trojky v úplném závěru prvního poločasu zajistily plzeňským hráčkám devítibodové vedení, což pravděpodobně rozhodlo zápas.

V úvodu třetí čtvrtiny domácí hráčky opět dobře bránily a snížily ztráty na čtyři body. Poté však následoval dvouminutový výpadek v obraně a náskok soupeře zase narostl až na dvanáct bodů. V závěru se začala Bižuterii dařit střelba z dálky a celkem čtyřmi trojkami se podařilo náskok soupeře do poslední čtvrtiny opět snížit.

Závěr přinesl velkou snahu domácích hráček o zvrat, leč, když se bodově přiblížily, tak soupeřky nějaký koš také přidaly a výhru si zkušeně pohlídaly.

Body: Polmanová 11, Lehká a Nedvídková po 10, Jaceňková a Rejnartová obě 8, Císařová 7, Samcová 6, Kitzbergerová 2, Hozdová, Kultová.