Firemního štafetového závodu Patria Direct Jizerská 50 se na trati 4 x 3 km zúčastnil také tým nadace Leontinka, složený ze žáků a studentů Speciální školy pro zrakově postižené, Nám. Míru, Praha 2 a Gymnázia a obchodní akademie pro zrakově postiženou mládež, Radlická 115, Praha 5. Závodníky ve věku 14 – 17 let tratí úspěšně provedli traséři z horolezeckého oddílu SK Ještěd Liberec.

V hlavním závodu Patria Direct Jizerské 50 se na tratích 25 a 50 km představili celkem čtyři zrakově postižení závodníci. Nejmladšímu z nich, který úspěšně absolvoval 50 km trať, je teprve 17 let. Závodníci opět běželi nejen za silné podpory a doprovodu zkušených trasérů, ale i dobrovolníků z řad příznivců nadace Leontinka.

Účast zrakově postižených sportovců přiblížila Mgr. Barbara Hucková, výkonná ředitelka nadace. „Jsme velmi rádi, že se nám podařilo, také díky přispění společností Mather a Exx Liberec, navázat na loňskou zimní Jizerskou 50, kde v několika různých závodech startovalo celkem dvanáct zrakově postižených lyžařů. Těší nás, že všichni závodníci dokončili závod ve zdraví a odvezli si z prosluněného Bedřichova nejen skvělé zážitky, ale také svá malá osobní vítězství. V letošním závodu byly poprvé použity reflexní žluté vesty, další z projektů nadace. Vesty viditelně označují jak závodníky, tak jejich traséry, a budou distribuovány do škol a sportovních oddílů pro zrakově postižené po celé republice.“

Nadace Leontinka se věnuje i jiným sportovním aktivitám pro zrakově postižené. V rámci projektu „Leontinka sportuje“ podpořila nadace, ve spolupráci se Svazem zrakově postižených sportovců, mimo jiné stavbu dvou tandemových kol pro mladé zrakově postižené reprezentanty. „Věříme, že se s jezdci a jejich piloty uvidíme v červnu na letní Cyklo Patria Direct Jizerské 50,“ dodala Hucková.