„Moc se mi tam líbilo,“ vyhodnotila jednu z největších akcí své závodní sezony úspěšná skicrosařka a boulařka Zuzka, která startovala v kategorii mládeže za Freestyle ski club TJ Bižuterie Jablonec nad Nisou. Ještě o něco víc než skicrossu, jak prozradila, se věnuje jízdě v boulích.

SOUPEŘKY NEZNALA

Většina účastníků včetně soupeřek ve skicrossu pro ni na olympiádě byla neznámá, takže netušila, jaká konkurence ji čeká. Ale závod se jí povedl a s výsledkem byla velmi spokojená, dojela jako první.  V kategorii mladších žákyň se na start postavily zkušené závodnice. „Chvílemi to bylo hodně napínavé, ale pak už jsem si byla jistá. Hlavně vždycky hodně záleží na tom, jak mám namazané lyže. A tentokrát to bylo super,“ řekla Zuzka na adresu tatínka, který jí zajišťuje servis.

A jestli se někdy bojí? „Někdy určitě. Ale to k závodu patří,“ uvedla Zuzka dojmy ze svého úspěšného závodu na zimní olympiádě mládeže. Trať si vyzkoušela už na předcházejícím závodě Českého poháru, takže ji příliš nezaskočila a byla na ni výborně připravená.

ZVLÁDÁ TAKY BOULE

Sama za sebe byla se svojí jízdou spokojená. Lyžování a skicross si oblíbila a dovede ho skloubit taky dobře se školní docházkou. „Chodím do sedmé třídy na Základní škole Liberecká, kde mám pro sport výborné podmínky. Mojí třídní učitelkou je Petra Kahanová,“ prozradila o sobě Zuzka. Spřádá svoje další sportovní sny a má o nich jasnou představu. „Chtěla bych to dotáhnout co nejdál. Víc se věnuji jízdě v boulích. Přála bych si dostat se třeba až na olympiádu. Ale to bude asi těžké. Určitě chci závodit alespoň na Mistrovství Evropy,“ plánuje Zuzka, která je navíc vzornou žákyní, protože na pololetním vysvědčení měla samé jedničky.

Ale chvíle, kdy by vyměnila lyže za něco jiného, už taky poznala. „Možná bych je vyměnila za horolezení,“ zamyslela se nadějná sportovkyně a hned svůj nápad odůvodnila „Jsem adrenalinový tip, myslím, že to mám asi po taťkovi,“ prozradila Zuzka.
Ta teď startovala na MČR, které vyhrála. Letos ji čekají ještě závody na tanvaldském Špičáku, které se konají 24. a 25. března jako finále Českého poháru. Průběžně je zatím na prvním místě. A ještě má před sebou skicross na Klínovci a také závody Českého poháru v boulderingu v Praze.

MLADÝCH PŘIBÝVÁ

Trenérem šikovné závodnice ve skicrossu je Martin Lomský. A pro jízdu v boulích ji připravuje tatínek a trenérka Kristýna Králová. Práce trenérů je velmi důležitá. A že ji všichni dělají poctivě, to potvrzují vynikající výsledky mladých závodníků z oddílu. Freestyle ski club v Jablonci nad Nisou je v současné době největší líhní mladé nastupující generace skicrossu v ČR. Tito závodníci jsou jedni z nejlepších v ČR a zároveň se umí prosadit i ve světové konkurenci.