V liberecké průmyslové a nákupní zóně Sever vedle hypermarketu Globus se dnes v 9 hodin ráno představí zákazníkům nový nákupní areál Géčko. Lidé tu najdou vedle několika desítek menších obchůdků také na rozloze 2,5 tisíce čtverečních metrů prodejnu spotřební elektroniky Electro World, která je podle jejích manažerů vůbec největší prodejnou elektra v severních Čechách.
„S developerem jsme se dohodli, že Géčko bude stát tak, aby nezastiňovalo Globus, a aby jej ani neodsouvalo někam do pozadí nákupní zóny,“ uvedl mluvčí společnosti Globus Boris Malý s tím, že jak Globus, tak i Géčko mají podobnou obchodní strategii – oslovovat rodiny s dětmi. Každý člen domácnosti by zde měl najít sortiment, který jej zajímá.
Areál se bude dál rozrůstat
Podle developerské společnosti Reflecta Development je už nyní obsazeno asi 87 procent prodejní plochy. Areál by se měl ještě dále rozrůstat.
„Liberec je teprve druhým městem v republice, kde jsme nákupní centrum Géčko postavili. První byly teď nedávno České Budějovice,“ řekl ředitel developerské společnosti Jakub Sklenka.
Společnost Elektro World, která vstoupila na český trh před pěti lety, sází na co nejširší nabídku zboží. Proto je prodejna v Liberci vybudována jako největší v severních Čechách. V pořadí bude už šestnáctým obchodem této společnosti v České republice.
„Zákazníky se snažíme získávat škálou doplňků. Mezi nimi nabízíme také například pojištění produktu proti smůle nebo nešikovnosti zákazníka,“ zdůraznil za Electro World Roman Souček.