Pro všechny, kteří nevědí, kam dál by šli studovat, anebo kde by měli hledat vhodné pracovní uplatnění, je určen Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA 2007.
Bude se konat v liberecké Tipsport areně celkem tři dny. Potrvá od čtvrtka do soboty. Ve čtvrtek a v pátek bude veletrh otevřený lidem od 9.00 do 18.00 hodin, v sobotu od 9.00 do 16.00 hodin.
Jak organizátoři zdůraznili, veletrh by mohl oslovit nejen třeba nezaměstnané, ale také lidi, kteří sice práci mají, avšak potřebují změnu.

Bude tu přes sto vystavovatelů

„Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí EDUCA 2007 je první akcí tohoto typu v liberecké Tipsport areně. Klade si za cíl zcela netradičně představit široké veřejnosti jednotlivé zaměstnavatele a školy v Libereckém kraji a jeho okolí,“ řekl mluvčí Tipsport areny Lukáš Přinda.
Na premiérovém ročníku veletrhu se představí přes sto vystavovatelů, a mezi nimi zhruba čtyřicet zaměstnavatelů, kteří lidem nabídnou více než tři tisíce volných pracovních pozic.
„Na veletrhu budeme mít svůj stánek i my. Chceme využít tuto příležitost k tomu, abychom nalákali do našich řad nové řidiče hromadné dopravy,“ řekl ředitel Dopravního podniku města Liberce Jiří Veselka.
Zkrátka nepřijdou ani studenti, kteří si mohou prohlédnout expozice šedesáti osmi škol a to jak vysokých, tak středních nebo vyšších odborných.

Podstatné je vzdělávání

Ve svém stánku se představí návštěvníkům také Centrum vzdělanosti Libereckého kraje. Nabídne lidem programy celoživotního vzdělávání. Lidé se zde dozvědí také spoustu užitečných informací o rekvalifikacích.
Na veletrhu nebude samozřejmě chybět ani Technická univerzita v Liberci. Protože se však termín libereckého veletrhu překrývá s brněnským, prezentace univerzity bude skromnější.
„Chybět nebude ani atraktivní diskuse s hráči extraligového celku Bílí Tygři Liberec nebo BK Kondoři Liberec na téma Zaměstnání – profesionální hráč,“ dodal mluvčí Lukáš Přinda.