Největší český výrobce zabezpečovací techniky Jablotron pokračuje ve svém růstu a před pár dny slavnostně otevřel nové logistické centrum v lokalitě Jablonec nad Nisou - Rýnovice. Prostavěl 94 milionů korun Jablotron tvoří dvacítka firem, Alarm je největší.

„Po dlouhých letech v pronájmu jsme se přestěhovali konečně do svého. Jsem rád, že se nám v rekordním čase podařilo vybudovat moderní logistické centrum, díky němuž můžeme našim zákazníkům nabízet ještě lepší služby," neskrýval nadšení David Beneš, výkonný ředitel společnosti JABLOTRON ALARMS a.s.

Nová hala využívá nejmodernější systém řízení skladových zásob (tzv. warehouse management system), který umožňuje plnou automatizaci skladovacích procesů od objednání zboží až po jeho expedici. Kromě zrychlení a zpřesnění dodávek zboží snižuje tento systém náklady, zvyšuje efektivitu práce a maximálně využívá skladové kapacity.

S přípravou dokumentace se začalo v únoru 2014, následná stavba pak proběhla v rekordním čase, stejně jako stěhování z původních prostor. Hlavní stavba trvala necelých deset měsíců, samotné stěhování se pak uskutečnilo během jednoho týdne.

„Logistické centrum tak od letošního července funguje v testovacím provozu, ostrý provoz byl spuštěn v prosinci," upozornil mluvčí Jablotronu Zbyněk Ptáček s tím, že hala je umístěna vedle nově budované spojnice mezi Jabloncem a Libercem, kamiony se tak dostanou rychleji na dálnici a nemusí projíždět centrem Jablonce. V centru pracují zhruba dvě desítky lidí.

Při stavbě logistického centra vynaložil Jablotron významnou částku do sanace a výměny nekvalitního podloží, které bylo z převážné části tvořené navážkou. Investovalo se také samozřejmě do zvýšení bezpečnosti, hasících systémů a záložních zdrojů.