Baví se nejen děti, hrají si i dospělí

IQ Park s desítkami hravých exponátů, hlavolamů a rébusů je určen především školám jako doplnění výuky fyziky. Podle šéfa Centra Babylonu Miloše Vajnera se bude do budoucna ještě rozšiřovat. Přibude zde také ubytovna pro školy.
„Chceme, aby sem školáci přijížděli na víc dnů, aby si zašli také třeba i do zoo nebo zajeli do hor. Proto bychom pro ně rádi vybudovali levnou ubytovnu,“ potvrdil Miloš Vajner.
Do letošních Vánoc plánují manželé Vajnerovi otevřít nové relaxační Wellness studio ve stylu antických lázní. V budoucnu by se mělo změnit také okolí vysloužilé fabriky Desta naproti Babylonu. Vyroste zde parkoviště a ubytovna.
„Když se podívám zpátky, tak jsem nespokojený se dvěma věcmi. Zklamali mne lidé, kteří by měli být nadšení a chtít na sobě pracovat. S pracovní silou máme věčný problém. Také mne mrzí, že místní politici, kteří by mohli být rádi, že nějaký blbec pomáhá zviditelňovat region, se o Babylonu nikde ani nezmíní,“ prozradil šéf centra.

Investice vyrostla na dvě miliardy

Zábavní a hotelové centrum vyrostlo na místě zchátralé textilní továrny Hedva. Architektovi zábavního komplexu Jiřímu Palašovi se podařilo zachovat a využít charakter továrny. Technickým unikátem jsou více než sto let staré betonové konstrukce, železobetonové trámy a nosníky.
Dnes zabírá Babylon plochu šesti fotbalových hřišť. Celková investice se vyšplhala na zhruba dvě miliardy korun, z toho 1,5 miliardy tvoří uvěr. Ročně jen třeba aquapark navštíví kolem 300 tisíc lidí.
„Tržby máme 250 až 300 milionů ročně. Aby byl Babylon za vodou, museli bychom o polovinu zvýšit naplněnost hotelu,“ dodal Miloš Vajner.