Dva pánové z Alšovic se rozhodli dobýt svět. A když ne rovnou svět, tedy alespoň republiku. A jdou na to chytře přes internet.

„Věříme, že se to rozjede, stejný projekt dosud u nás není, nebo o něm alespoň nevím," vypráví jeden z nich Radim Brožek.

Základním principem jejich nápadu je, že když chce ať již státní organizace, firma či soukromá osoba něco nakoupit materiál, službu nebo cokoli jiného - a ví přesně co chce, může tuto poptávku vydražit v e-aukci a dosáhnout tak nejlepší ceny na trhu.

„Na myšlenku pořádat výběrová řízení pro firmy formou elektronických aukcí jsem přišel před zhruba třemi lety, kdy jsem ještě pracoval jako obchodní manažer pro jednu velkou telekomunikační společnost," popsal Brožek

Tehdy si uvědomil, že všichni tři známí poskytovatelé obdobných služeb na českém internetu nabízejí prakticky totožné služby ve velmi podobné kvalitě.

Vize na světě

Poptávkový a aukční obchodní princip tedy spolu s kamarádem Martinem Hübner sloučili do jednoho nového systému a vize e-aukcí byla na světě. „Elektronická aukce je nástroj, který nelze ukecat jako leckterého obchodníka, ani uplatit, jako úředníka. Vše je až brutálně transparentní," myslí si Brožek.

Stačí si poptávku zadat na portál UniAukce.cz a pak čekat na to, který dodavatel nabídne nejlevnější cenu. Celý systém je velmi jednoduchý a naprosto transparentní. Výhodou pro poptávajícího je, že získá nejlepší cenu na trhu, výhodou pro dodavatele pak, že získá zakázku.

Poptávající má vše zcela zdarma. Provizi v řádech procent ze zprostředkované obchodní příležitosti platí pouze vítězný dodavatel.

„S kolegou věříme, že se UniAukce.cz stanou novým nákupním fenoménem, protože když víte, co chcete, najdete to na UniAukce.cz," láká Brožek.

Uvidíme, jak si povedou…

Martin Hübner: „Kdy se Vám rozhodně vyplatí navštívit UniAukce.cz? Například když sháníte stavební materiál, palivové dřevo, nábytek, nové auto, zahradní traktůrek, plánuje stavbu terasy, rekonstrukci střechy nebo zateplení domu. Chceme projekt rozpracovat tak, aby se na stránkách dalo vysoutěžit vlastně cokoli."

Radim Brožek: „Hlavní silnou stránkou projektu je jeho originalita, jedinečnost a velmi široké praktické využití ve firmách, státní správě, ale i domácnostech. Hlavní slabou stránkou je bohužel také originalita projektu, protože lidé v ČR dosud nejsou moc zvyklí prostřednictvím elektronických aukcí obchodovat."