„Severočeští studenti jsou největšími nakupovači po internetu. Internetový obchod využívá celkem 77 procent z dotázaných,“ uvedla mluvčí společnosti Vodafone Linda Tomčíková.
V anketě celkem 80 procent respondentů potvrdilo, že by souhlasilo s tím, aby dostávali do mobilního telefonu reklamy výměnou za SMS zdarma, přičemž z reklam je nejvíce baví reklamy na automobily.
„Jen 15 procent dotázaných studentů ze severních Čech uvedlo jako nejčastější způsob trávení volného času sport. Třináct procent studentů tráví čas hlavně v okruhu svých přátel a v partě,“ doplnila Linda Tomčíková.

Na internetu jsou každý den

Podle průzkumu společnosti se k internetu připojují studenti většinou doma (97 %) nebo ve škole (70 %) a jsou na něm většinou každý den.
Přes 80 procent dotázaných uvedlo, že se k internetu připojuje dokonce několikrát denně, a to především za účelem chatování (téměř 90 %) a vyhledávání nejrůznějších informací (téměř 90 %). Na chatech nebo komunikačních webech tráví často i více než 3 hodiny denně.
Přes 70 % studentů ze Severních Čech nosí mobilní telefon všude s sebou (celá ČR 78 %) a 3/4 nevypínají mobilní telefon ani na noc.