Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nové sazby daně z přidané hodnoty u zdravotnických prostředků

Jablonec n. N. - ODBORNÍK PRO DENÍK: VLADIMÍR OPATRNÝ, PŘEDSEDA KRAJSKÉ HOSPODÁŘSKÉ KOMORY LK

20.12.2012 1
SDÍLEJ:

Vladimír Opatrný, daňový odborníkFoto: DENÍK/ Lenka Střihavková

Ministerstvo financí České republiky reagovalo na nepřesné informace, které se objevují na veřejnosti v souvislosti se změnami sazeb daně z přidané hodnoty u zdravotnických prostředků, a 10. prosince 2012 vydalo zpřesňující informaci o sazbách daně u zdravotnických prostředků.Z obsáhlého textu, který je zveřejněn na webových stránkách ministerstva financí, vybírám pro ilustraci a praktickou orientaci následující pasáže:

Přeřazení veškerých dětských plen ze snížené sazby do základní sazby daně se netýká pomůcek pro péči při inkontinenci, které i nadále zůstávají ve snížené sazbě.

Ministerská informace dále vymezuje 3 skupiny zdravotnických výrobků, které zůstanou nadále zařazeny ve snížené sazbě daně.

V první skupině jsou položky, které lze zařadit do příslušných skupin v příloze č. 3 zákona 48/1997 Sb., o zdravotním pojištění. Jedná se o zdravotnické prostředky pro diabetiky např. glukometry, proužky, pera, jehly, senzory, pro zrakově postižené pacienty např. brýle, čočky apod.,pro pohybově postižené pacienty např. vozíky, kočárky, individuálně zhotovené ortopedicko protetické prostředky, pro sluchově postižené pacienty např. sluchadla, atd.

Do druhé skupiny výrobků podléhajících snížené sazbě daně patří zdravotnické prostředky, které splňují podmínku výlučného použití pro osobní potřebu zdravotně postižených k léčení zdravotního postižení nebo ke zmírnění jeho důsledků.

Třetí skupinou výrobků, u nichž se bude nadále uplatňovat snížená sazba, jsou také ortopedické pomůcky včetně berlí a jiné prostředky k léčbě zlomenin, umělé části těla apod.

Ze snížené sazby do základní sazby budou naopak přeřazeny ty zdravotnické prostředky, které nejsou výlučně určeny pro osoby se zdravotním postižením ke zmírnění nebo léčení jejich potíží a pro výlučnou potřebu zdravotně postižených.

Protože vymezení zdravotnických prostředků v jednotlivých skupinách, které budou nadále podléhat snížené sazbě daně z přidané hodnoty, navazuje na další zákony a jejich přílohy, bude nezbytné, aby zdravotnická administrativa i pacienti složitou a ne právě přehlednou problematiku důkladně prostudovali.

VLADIMÍR OPATRNÝ

Autor: Redakce

20.12.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Sněmovna. Ilustrační foto.

ANKETA: Zrušili byste imunitu poslanců?

Kamil Jan Svoboda

Nechci vládnout s bývalým agentem StB a podvodníkem. Svoboda rezignoval

Klub Na Rampě tento týden hostí další ročník festivalu filmů

Jablonec nad Nisou – Právě dnes, v úterý 17. října, odstartuje v Klubu Na Rampě již patnáctý ročník Mezinárodního festivalu outdoorových filmů.

ANKETA: Zavedli byste školní uniformy?

Liberecký kraj - Dvacet zásadních otázek položil Deník hlavním volebním tvářím devíti stran v Libereckém kraji. Jejich odpovědi vám mohou pomoci při rozhodování, koho budete volit. Sami si také můžete v naši anketě postupně odpovědět na všechny tyto otázky. 

Naši prvňáci: Už zítra představíme školáky ze ZŠ Jablonec nad Nisou Pasířská

Jablonecko – Ve středu 17. října přinese Jablonecký deník čtenářům další díl svého nového seriálu Naši prvňáci. Jeho prostřednictvím bude představovat tabla jednotlivých prvních tříd základních škol, a to až do pololetního vysvědčení.

ANKETA: Ve středu si dejte pozor! Lékaři jsou ve stávce

Jablonecko – Na zavřené dveře ordinací narazí pacienti také na Jablonecku. Pediatři se ale připojí pouze symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení