Lékaři se shodují, že nejlepší je čistá voda, studený čaj či voda se sirupem. Kolik toho během dne je potřeba vypít, zde se lékařské studie rozcházejí, v čem ale mají jasno je, že když máte pocit žízně, je již nejvyšší čas se napít.

Na úpatí Jizerských v Jablonci nad Nisou se vyrábějí skvělé Syroby, které k letnímu osvěžení určitě patří a nejen v létě. V minulých letech se zde začaly vyrábět sirupy z květů černého bezu, z máty a zázvoru. V letošním roce se na pultech objevila novinka sirup z grapefruitu.

Kitl Syrob Grapefruit s dužninou je poctivý ovocný sirup s vysokým obsahem ovocné složky. Na přípravu 100 ml sirupu je třeba 104 ml grapefruitové šťávy a dužniny. Grapefruity použité pro výrobu Syrobu pocházejí z Karibiku, pravlasti těchto citrusů. Kromě toho obsahuje sirup českým cukr, nejsou přidány umělá ani jiná další sladidla.

Nový produkt je stejně jako ostatní sirupy z této řady vyroben šetrně studenou cestou. Díky tomu si uchovává co nejvíce vitamínů a zdraví prospěšných látek.

Z grepového Syrobu lze připravit lahodnou domácí limonádu. Kitl Syrob je třeba smíchat s kvalitní vodou, ledovou tříští a ozdobit kolečkem grepu a lístkem máty. Příjemně překvapí i grapefruitový cocktail vyrobený z grepového Syrobu, sody, ledové tříště a kvalitního ginu. Pro zahřátí je ideální zalít sirup horkou vodou a ochutit citronem a kardamonem. Další návody na www.kitl.cz.

Sirupová soutěž:

Na akci Den otevřených sudů, která proběhla 23. června, se konala soutěž o nejlepší domácí sirup z květu černého bezu.

Do firmy došly vzorky od jedenácti soutěžících. Bohužel jeden vzorek dorazil rozbitý a další dva byly dodány po začátku soutěže. Nakonec tedy soutěžilo osm vzorků.

1. Svatojánský Sirup na kopci - Lenka a Lucie z Jablonce

2. Bezový sirup „Malina" - Katka Hornová

3. Huťský sirup - Ríša Hübel

Dále se zúčastnili: Bezovka s citronem Jana Matěásková - Loužnice; Pickova limonáda bezová - Vinařství u Picků - Lučany; Bezový sirup s bourbon vanilkou - Bezohrad Srnčí Důl Jablonec; Bezový sirup Eva Miškovská - Jablonec; Domácí sirup z květu bezového Marcela Kaplanová - Lázně Bělohrad.

Vzorky se ochutnávaly a hodnotily po celý den. Každý, kdo přišel, mohl ohodnotit 1 - 3 vzorky.