Před necelými třemi měsíci otevřela Jitka Vokněrová obchod s dětskou módou Mini Mode. Jak se jí daří v podnikání čtvrt roku po otevření butiku v Lidické ulici v centru Jablonce.

Jaký byl start?
V prvním měsíci byl rozjezd dobrý, protože jsme pořádali módní přehlídku. Ve vašem Deníku nám vyšel článek, tak o tom lidé dost věděli. Nechala jsem udělat letáčky, které všude roznáším.

A v tuto chvíli to vidíte jak?
Zrovna začíná škola, takže si myslím, že to není špatné i tržby jsou lepší. Lidé už o nás vědí.

Chystáte opět módní přehlídku nebo něco podobného do budoucna?
Ano, na 9. září chystám módní přehlídku. V říjnu plánuji spolupráci s Eurocentrem, kde bychom působili v rámci programu Euroregion. Chci dělat různé akce a spolčit se s mateřským centrem Jablíčko.

Jedním z důležitých cílů je rozjetí webových stránek nebo možnost platit kartou. Chystáme se i na podzimní slavnosti, kde budeme mít vlastní stánek. a jako poslední bych zmínila klubové karty pro ty, kteří jsou nebo budou stálými zákazníky.

Na jaké téma přehlídku připravíte?
Bude na téma Do školy a školky. Ještě bych ji chtěla spojit s tanečním vystoupením.

Jste spokojená s tím, jak se podnikání vyvíjí?
Myslím si, že každé podnikání a rozjezd chvíli trvá, a určitě to není všechno hned, tak jak by si člověk představoval. Nejsem nespokojená, ale nejsem úplně spokojená samozřejmě. Každý podnikatel se musí snažit. My jsme trochu stranou a tolik lidí sem nepřijde.

Tak proč právě Lidická?

Jsou to prostory, o které jsem i přesto měla zájem, jelikož je zde dobrý přístup do obchodu. Maminky si mohou vzít kočárek bez problému dovnitř. Nejezdí tu žádná auta, takže když jim dítě vyběhne na ulici, nemůže se mu nic stát.

Co lidé říkají na prostředí obchodu a oblečení?
Ano líbí. Je to tu barevné, útulné. Děti si mají kam sednout. Máme tu pro ně stoleček na hraní. Oblečení si také chválí, protože zde máme jak dostupné, tak i značkové. A hlavně pro ty kluky.

Co tím přesně myslíte – hlavně pro kluky?

V Jablonci je problém sehnat oblečení na jedenácti, dvanácti a třináctileté kluky. Hlavně kalhoty. My je tu máme, a proto jsou maminy spokojené.

Líbí se vám, jak jablonecké matky oblékají své děti?
Jablonec a Liberec je proslulý v tom, že se hezky oblékáme. Platí to pro děti i dospělé. V jiných městech to není, ale tady na to lidé dbají.

Jak často navážíte oblečení?
Navážíme ho pravidelně. Je pravda, že určité velikosti jsou stále vyprodané, tak se snažíme pořád doplňovat. Tady je problém v počasí.

Buď je teplo, nebo zima, a jakmile zaprší, už máme vyprodané bundičky.

Co byste vzkázala zákazníkům?
Aby se v našem obchodě cítili stále příjemně, rádi tu nakupovali a zúčastňovali se akcí, které pro ně pořádáme, i když si nic v ten moment nekoupí.

Autorka Šárka Voplakalová