„Nové výhody jsme zavedli od prvního července a na začátku října jsme je ještě rozšířili. Přitom nárok na využití těchto příspěvků na různá očkování a rekondiční aktivity mají ale tisíce dalších lidí v tomto regionu, zatím o ně ale nepožádali,“ uvedl Jiří Rod.
Od začátku roku už liberecká pobočka největší zdravotní pojišťovny vyplatila pojištěncům více než 950 tisíc korun.
Z nových výhod pojištěnci v Libereckém kraji nejvíce využívají možnost získat příspěvek na očkování. Nejčastěji se nechávají očkovat proti klíšťové encefalitidě. O 400 korun na tento účel už požádalo 128 klientů. Velký zájem je také o příspěvek na očkování proti chřipce. Tuto výhodu zatím využilo 117 pojištěnců, kteří tak získali od VZP příspěvek ve výši 300 Kč. Jde o částku, jež ve většině případů pokryje veškeré náklady – tedy jak na zakoupení vakcíny, tak na její aplikaci lékařem.
Na preventivní očkování proti karcinomu děložního hrdla VZP přispívá dívkám již od 13 let. Tisícikorunový příspěvek jich dosud čerpalo 26. Téměř stejný počet pojištěnců využil nabídku získat až 300 korun na očkování proti hepatitidě.
„Naopak dosud nikdo nevyužil možnost obdržet příspěvek ve výši 1 000 korun na tuzemský ozdravný pobyt pro děti s vybranými zdravotními problémy,“ podotkl Jiří Rod.
Maminky mohou na cvičení a plavání v těhotenství nebo na cvičení a plavání s dětmi do 3 let získat příspěvek ve výši 500 korun. Celkem 78 žen v Libereckém kraji tento bonus již získalo. Dalších 30 obdrželo stejnou částku na úhradu přítomnosti rodinného příslušníka nebo otce u porodu.
Tisícikorunový příspěvek na rovnátka už získalo v kraji 122 lidí.