JABLONEC NAD NISOU – Již od pondělí pracují Technické služby Jablonec na rozsáhlých úpravách lokality u přehrady.
„S prořezy stromů a drobnými úpravami jsme začali již v pátek 23. března,“ prozradil provozní náměstek Technických služeb Jablonec Pavel Kozák. V současné době se upravuje povrch v Pasecké zátoce, která se propojí se studentskou pláží.
V Pasecké zátoce, kde lidé mohou příjemně strávit odpoledne u stánků s občerstvením, se budují Tomovy parky. Ty stoupají na oblíbenosti především u dětí. Mezi dřevěnými houpačkami a prolézačkami vyroste i obří loď.
Tak bude moc Tomovy parky navštěvovat jak veřejnost z Pasecké zátoky tak lidé, kteří využijí upravených a prosvětlených volejbalových hřišť nad Studentskou pláží.
„Tam také vznikne nový prostor pro hru zvanou Petangue,“ řekl Pavel Kozák.
S pracemi kolem přehrady se neotálí. Vznikají například propojovací cesty, upravuje se kamenná zeď na bývalém hřbitově ve Mšeně nebo probíhají intenzivní prořezy stromů. V tomto případě museli pracovníci z životního prostředí nejprve určit, který strom se může skácet a který naopak bude zdobit jabloneckou přehradu.
„Pokud počasí dovolí, začneme již příští týden budovat v lokalitě Životního prostředí nový asfaltový povrch cyklostezky. Ta bude zajištěna i pro nadšence in–line bruslení,“ sdělil ředitel Technických služeb Jablonec Milan Nožička.
Pokud půjde vše podle plánu, mohou se lidé těšit z „nové přehrady“ už ke konci jara.