Made in Jablonec 2012, tak se jmenovala módní přehlídka skleněných šperků a bižuterie, která se uskutečnila ve čtvrtek večer v jabloneckém Eurocentru. Mezi modelkami se představila také úřadující Česká MISS Jitka Nováčková předvádějící pro společnost Šenýr. Svou účastí poctila akci především první dáma, Livia Klausová. Je vidět, že i po rozpadu Jablonex Group mají zdejší bižuterní firmy světu stále co nabídnout.

Na přehlídkovém mole se představilo osmnáct společností z regionu, které navazují na stoletou tradici místního průmyslu. Designéři měli za úkol k vybraným oděvním modelům, běžně dostupným, vytvořit netradiční a nápaditý doplněk ze skla či kovu.

„Chtěli jsme předvést široké veřejnosti, že dokážeme vyrobit šperky nejen pro běžné nošení, ale i pro ojedinělé události,“ dodává Michaela Möllerová návrhářka společnosti Liglass.

Módní přehlídku Made in Jablonec 2012 pořádal Svaz výrobců skla a bižuterie (SVSB). „V době krize bižuterního průmyslu je obzvlášť důležité pořádat takovéto prezentační akce. Je to ideální příležitost pro navázání nových obchodních kontaktů,“ říká Milan Kohout, místopředseda SVSB.

Snahou svazu také je prezentovat zdejší bižuterii přehlídkami na dalších místech.

Z večera byla nadšená i Livia Klausová: „Byla jsem skutečně unešená. Líbil se mi průřez tvorbou velmi kreativních designérů, každý skleněný šperk i bižuterie byly skutečně originální.“