Příspěvek se vztahuje na členy Klubu pevného zdraví VZP, kterým se můžete stát po bezplatném zaregistrování na internetu. Jak můžete na zdraví ušetřit až 1500 korun? Podívejte se do našeho přehledu.

Děti do 18ti let

Mají příspěvek na jakoukoliv vakcínu pro očkování, které není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění (např. očkování proti rotavirovým infekcím, pneumokokovým nákazám, klíšťové encefalitidě, meningitidě, hepatitidě apod.) nebo příspěvek 500 Kč rehabilitační aktivity a cvičení nebo příspěvek 500 Kč na pořízení fixních ortodontických aparátků (pevných rovnátek).

Dospělí

Získávají příspěvek na jakoukoliv vakcínu pro očkování, které není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění nebo příspěvek 500 Kč rehabilitační aktivity a cvičení (např. masáže, solná jeskyně, sauna, zábaly, koupele, inhalace, cvičení na balonech, kalanetika, pilates, plavání) nebo příspěvek 500 Kč na prevenci melanomu (vyšetření kůže dermatoskopem).

Hubnoucí maminky a maminky, které letos porodily, příspěvek 5000 Kč na absolvované předporodní kurzy nebo cvičení a plavání pro těhotné nebo odběr pupečníkové krve nebo poplatek za přítomnost partnera u porodu.

Dárci krve, plazmy a kostní dřeně

Dostanou 500 korun na rehabilitační aktivity a cvičení, které si zaplatili + navíc pro dárce krve, kteří vykážou 2 bezpříspěvkové odběry za poslední rok (nebo 3 za posledních 730 dní) jako bonus mají bezplatné cestovní zdravotní pojištění na 35 dní.

Z každé kategorie má každý nárok vždy na jednu z možností, jak si 500 korun vybrat. Pokud spadáte do více kategorií, mohou příspěvky kumulovat až do výše 1500 korun za jeden kalendářní rok. Žádat o příspěvek můžete kdykoliv během roku.