"Počítáme s výpadkem tři až čtyři miliony korun v tržbách. A propad bude ještě delší," vysvětluje Martin Balatka, jednatel destilerie Style Bohemia.

Asi máte ve skladu plno…
Samozřejmě. Lidé z výroby teď byli dokonce týden doma, sklady máme úplně plné. Uplynulých čtrnáct dní prohibice pro nás znamenalo absolutní výpadek tržeb.

Jak jste na tom s odběrateli?
Ti jsou také plní, navíc zpětně žádají o rodné listy. Ruší objednávky nebo vůbec neobjednávají.

Nový alkohol bude muset mít nové kolky. Starší alkohol může být prodáván, ale jen ten vyrobený před rokem 2012. Už víte, co s letošními šaržemi?
Dosud nevíme, zda budeme muset vše překolkovat. Ale dost dobře si to neumím představit. Vždyť jen v našich skladech máme šest až osm tisíc lahví s dosavadními kolky. Naštěstí se situace konečně vyjasňuje, i když panuje stále mnoho nejasností. 

Jak jste vnímal prohibici vy?

Asi bych se připojil k názoru většiny výrobců destilátů. Stát měl zakázat a stáhnout všechny podezřelé značky. Takto dopadl plošný zákaz i na poctivé výrobce a obchodníky. Poškodilo to všechny, všichni výrobci alkoholu z ČR ztratili renomé a kredit.

Ale pančovaný alkohol tu zcela jasně je a je ho více než malé množství…

Ano. A bude se pančovat dál, i s novými kolky a rodnými listy. Z Unie destilatérů vím, že bylo mnoho podnětů. Třeba na to, jak je možné, že v tom či onom konkrétním podniku se prodává alkohol pod hranicí daně. A inzeráty na velice levný alkohol najdete i v tištěných reklamních listech.

Kontrolovali zásadskou destilerii v době prohibice?

Byli tu celníci zkontrolovat, zda neprodáváme. Jinak nic. Kvalitu výrobků nám inspekce kontroluje průběžně a věřte, že velmi pravidelně.

Český alkohol má v zahraničí notně pošramocenou pověst. Vyvážíte alkohol ven?

Náš odběratel dodával na Slovensko. Není to pro nás nic prioritního, ale určitě se vývoz ještě omezí.

Prohibice skončila zapomeňte. Už máte nové objednávky?

Ne. Odběratelé stále čekají, co budou muset udělat s plnými sklady a jak jsem řekl, máme plné sklady i my.

Jak se v destilerii hlídá metanol?

Používáme moderní způsob kvašení, které rovnou eliminuje výskyt metanolu. Každou šarži si kontrolujeme sami v akreditovaných laboratořích. Jsme doslova pod drobnohledem potravinářské inspekce.

Koukám, že na dvoře destilerie to žije. Každou chvíli sem vjíždí auto s károu jablek, bednami švestek a pytli hrušek. To určitě není na mošty?

Také nově děláme mošt, ale lidé sem teď vozí spíše ovoce na takzvané pěstitelské pálení. Na to se prohibice nevztahuje. Proto se v těchto dnech soustřeďujeme na výběr ovoce.

Kvůli výpadku vinou prohibice zřejmě letos zahájíme výrobu destilátů pro pěstitele o hodně dříve. Pěstitelé byli z prohibice klidní, žádná panika. Měli jsme na toto téma asi dva dotazy.

Jablek je spousta…

Pomalu končí švestky, začala sezona pozdních jablek a hrušek. Pro pěstitele byl letošní rok úspěšný, lidé vozí hodně ovoce. Od letoška navíc nabízíme i moštování.

Dokdy ovoce vybíráte?

Do konce listopadu, žádný kapacitní strop nemáme. Prostě vybereme všechno.

Připravili jste letos nějakou specialitu?

Jedná se spíše o kvalitnější destilát z jablek. Letos poprvé ho uděláme po vzoru výroby kalvadosu. Z jablek uděláme mošt a ten až necháme kvasit.

A co v našich krajinách v podstatě exotické meruňky či broskve? Berete?

Ne, nebereme, tady v kraji jsou jen stopově. Problémy jsou i s třešněmi, protože ty musíme zpracovávat ihned, nejpozději druhý den. A málokdo přiveze najednou šedesát kilogramů, které jsou nutné ke zpracování.