Na místo jako první přijeli profesionální hasiči z Tanvaldu. „Průzkumem jsme zjistili, že se jedná o rozsáhlý požár. Plameny již šlehaly oknem ven v druhém nadzemním podlaží,“ uvedl velitel zásahu Karel Bukvic. Požár se velmi rychle šířil kvůli dřevěnému obložení v horním patře rodinného domu. Vzhledem k velkému množství zplodin hoření bylo nutné, aby hasiči zasahovali v dýchací technice.

Hasiči během zásahu vynesli z objektu čtyři propan butanové lahve,“ přiblížila mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Lucie Hložková. Hasiči nasadili přetlakovou ventilaci, která objekt odvětrala a usnadnila tak jejich práci v objektu. Po lokalizaci požáru jednotky rozebraly vnitřní konstrukci a pomocí termokamery byla vyhledávána další skrytá ohniska.

Zdravotní záchranná služba převzala do své péče jednu z evakuovaných osob, která se během požáru nadýchala zplodin hoření, a bylo nutné ji převézt do zdravotnického zařízení. Požár se hasičům podařilo zlikvidovat před 13 hodinou.

Příčina a škoda požáru jsou předmětem vyšetřování vyšetřovatele příčin požárů a policistů. Na místě zasahovalo celkem sedm jednotek hasičů: Stanice Jablonec n. Nisou, Stanice Tanvald, JSDH Jílové u Držkova, Zlatá Olešnice, Pěnčín – Huť, Velké Hamry, Držkov.