Původně hořela plocha o rozloze cca 100x50 metrů. Oheň se šířil k místu, kde je lesnická technika. Tu hasiči uchránili. Dál zasahovali pomocí tří vodních proudů, aby zabránili šíření požáru.

Na místo byl povolán vrtulník Letecké služby Policie České republiky. Zasahovalo zde 14 jednotek hasičů. Hasiči zřídili čerpací stanoviště v nedalekém Bobově. Plnění vaku vrtulníku probíhalo na louce nedaleko místa události. Další čerpací stanoviště zřídili hasiči na koupališti v Mukařově.

Paseka, na kterou se požár rozšířil, byla plná polámaných a vyvrácených stromů. Místo jednotky hasily pomocí vrtulníku. Nasazeno bylo šest vodních proudů a na místě události byla zřízena dálková doprava vody.

Protože se požár rozšířil na plochu 100x150 metrů, byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Na místě zasahovalo celkem 16 jednotek hasičů.

Při zásahu na místě celé odpoledne operoval vrtulník. Pro dohašování ohnisek bylo nasazeno šest vodních proudů. Po šesté hodině večerní opustil vrtulník místo zásahu. Z vrtulníku bylo provedeno celkem 36 shozů. Hasiči zůstali na místě, aby uhasili zbývající skrytá ohniska.

Zdroj: HZS Libereckého kraje