Aktualizace události pondělí 8.20

V areálu společnosti Severočeské komunální služby na Bryndově v Lomnici nad Popelkou zůstala po celou noc dohlídková jednotka dobrovolných hasičů z Lomnice nad Popelkou se dvěma cisternami. Monitoring ovzduší ukázal normální hodnoty a pro občany Lomnice nad Popelkou a okolních obcí neplatí v tuto chvíli žádná omezení. 

Příčina požáru a výše škody jsou předmětem šetření vyšetřovatele požárů a kriminalistů.

Ve 21.43 hodin se hasičům podařilo požár lokalizovat. "Dál se oheň nešíří, stále jsou prováděny hasební práce vodou a pěnidlem," uvedla mluvčí hasičů.

Aktualizace 21.30
 
Požár se podařilo odříznout od druhé haly, ve které je skladována plastová drť. Vzhledem k tomu, že jde o požár ropných látek, které byly skladovány v nádržích o objemu 1000 litrů na místě stále probíhají intenzivní hasební práce.

"Hasiči zasahují sedmi C proudy vody a dvěma proudy pěnidla. Probíhá kyvadlová doprava vody z Matoušova rybníka. O možnosti šíření škodlivých látek do ovzduší jsme informovali starosty okolních obcí," informuje aktulně mluvčí Bílková.

Aktualizace 20.35
 
Na místě v Lomnici nad Popelkou nyní zasahuje 15 jednotek požární ochrany - 19 cisteren. "Požár kompletně zasáhl jednu plechovou halu, ve které jsou skladovány oleje. Vzhledem k tomu, že v areálu se nachází více objektů a požár se prozatím nepodařilo lokalizovat," uvedla krajská mluvčí hasičů s tím, že ve 20.09 vyhlásili třetí stupeň požárního poplachu.

Libereční hasiči zahájili spolupráci s Královéhradeckým a Středočeským krajem. "Jsou povolány dvě velkoobjemové cisterny s pěnidlem a na místo vyjela chemická laboratoř HZS ČR Kamenice, která monitoruje množství škodlivých látek v ovzduší," doplnila Bílková s tím, že lidé v Lomnici nad Popelkou jsou informováni o nebezpečné události.

20.00

K požáru skladovací haly v Lomnici nad Popelkou vyjelo krátce před půl osmou večer sedm jednotek profesionálních a dobrovolných hasičů. Vezli sem 10 cisteren a Protichemický a plynový kontejner s detekční technikou a dýchacími přístroji. "Požár se rozšířil na celou plochu haly a prozatím se ho nepodařilo lokalizovat. Probíhá hašení pěti proudy vody," uvedla tisková mluvčí krajských hasičů Pavlína Bílková. Na místě nejsou podle ní hlášeny žádné zraněné či evakuované osoby. Obecním rozhlasem bylo občanům obce doporučeno, aby nevětrali.