Událost byla ohlášená v 16:43 hodin. V době příjezdu jednotek se z kotelny valil hustý dým a hasiči měli obavu, aby se požár nerozšířil do nádrže, kde se mělo dle dostupných informací nacházet 100 - 150 tun mazutu. Nádrž byla s objektem propojená potrubím.

"Hasiči museli do objektu vniknout násilně a v první etapě zasahovali pouze zvenku. Pro silné zakouření probíhalo hašení v dýchací technice. Hasiči na likvidaci objektu mazutového hospodářství (velikosti 10x8m) nasadili několik vodních proudů a pro lepší účinek vody používali smáčedlo," uvedla mluvčí krajských hasičů Zdenka Štrauchová.

Ve spolupráci s městem Semily varovali obyvatele na přilehlém sídlišti s žádostí o nevycházení a nevětrání. Požár zbytků mazutu v přečerpávací stanici dostali hasiči brzo pod kontrolu a v 18 hodin byla hlášená jeho úplná likvidace. V tuto dobu byla také ukončena činnost štábu. Na závěr hasiči ještě jednou místo zásahu prošli a provedli kontrolu termokamerou.

Škoda byla předběžně odhadnuta na 80.000 Kč, hasiči zásahem uchránili majetek v hodnotě 400 000 korun. "Příčinou požáru byla nedbalost při používání rozbrušovací pily uvnitř objektu," potvrdila Štrauchová.

Zasahující jednotky: Profesionální hasiči ze stanice Semily a Jilemnice, dobrovolní hasiči Semily, Lomnice nad Popelkou, Košťálov, Benešov u Semil, Železný Brod, Libštát, Koberovy.