„Mladého muže jsme s lehčím zraněním převezli sanitkou na traumatologické oddělení do liberecké nemocnice," uvedla mluvčí záchranné služby Lenka Markovičová.
Podle informací Deníku mohl být mladík v době požáru zfetovaný.

„Jelikož jevil známky toho, že by mohl být pod vlivem omamné a psychotropní látky, podstoupil odběr krve, jejíž rozbor ukáže, zda pod vlivem opravdu byl či nikoliv," upřesnila policejní mluvčí Jana Světlá.

Hořel dvojdomek

Požár dvougeneračního domu vypukl v sobotu krátce po sedmnácté hodině. Na místo se sjely čtyři hasičské jednotky, policie a záchranná služba.
Popálený čtyřiadvacetiletý mladík se po celou dobu choval velmi agresivně. „Měl sklony k sebepoškozování, pro jeho bezpečnost přistoupili policisté k preventivnímu opatření a do příjezdu záchranné služby mu nasadili pouta," informovala Světlá.

Hasiči zlikvidovali požár vysokotlakým proudem a následně i jedním útočným C proudem. „Pro lepší orientaci v objektu a vyhledávání skrytých ohnisek využili zasahující hasiči termokameru," přiblížil velitel hrádeckých hasičů Jaromír Mottl a dodal, že po celou dobu zasahovali hasiči v dýchací technice. Na odvětrání dýmu se použila přetlaková ventilace.

Příčina požáru je nadále v šetření.