Hasiči nejprve vypnuli přívod plynu do budovy a z objektu vynesli svářecí soupravu s tlakovými lahvemi. "Nasazeny byly tři útočné proudy a speciální hasicí a řezací zařízení CCS Cobra, použité hlavně k dohašování ohnisek ve stavebních konstrukcích," popsala zástupkyně mluvčího Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje Eva Klímová. Požár se podařilo dostat pod kontrolu přibližně po půl hodině od příjezdu prvních jednotek, tedy před půl čtvrtou odpoledne.

"Obsluha dílny se pokoušela situaci zvládnout pomocí ručních hasicích přístrojů před příjezdem jednotek a jedna osoba se při tom nadýchala zplodin hoření. Nadýchanému byla poskytnuta neodkladná předlékařská pomoc kyslíkovou terapií a následně byl předán do péče zdravotnických záchranářů," dodala Klímová. Při zásahu došlo i k lehkému zranění jednoho z profesionálních hasičů, který byl rovněž převezen do nemocnice. Po vyšetření byl propuštěn do klidového režimu.

Očkování proti koronaviru. Ilustrační foto
V jablonecké nemocnici zkrátí kvůli nezájmu otevírací dobu očkovacího centra

V 16.15 hasiči na twitteru informovali, že probíhá vyhledávání skrytých ohnisek ve stavebních konstrukcích a jejich dohašování. V 18.45 se podařilo požár zlikvidovat. Na možná ohniska dohlíželi do nočních hodin jablonečtí dobrovolní hasiči. "Vyšetřování požáru bude pokračovat zítra v dopoledních hodinách," doplnili v pondělí večer hasiči na twitteru.Předběžnou výši škody stanovil vyšetřovatel příčin požárů na 5 milionů korun a uchráněné hodnoty na majetku na 35 milionů korun. Příčina vzniku požáru zůstává dále v šetření.

Na místě zasahovaly tyto jednotky: HZS Jablonec nad Nisou, JSDHO Jablonec n. N. – Paseky, Jablonec n. N. – Kokonín, Rychnov u Jablonce n. N., Lučany n. N., Maršovice a Jablonec n. N. – Proseč n. N.