Na místo po třetí hodině odpoledne vyjelo pět jednotek s pěti cisternami a další technikou. "Provádíme požární zásah u obytné budovy v obci Frýdštejn," informovali členové Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje.

Z objektu vyvedli dvě osoby, ty skončily v rukou zdravotníků, a vynesli tlakové lahve s propan-butanem. Hustý dým vyháněli ze silně zakouřených prostor přetlakovou ventilací. Oheň se podařilo lokalizovat před půl pátou hodinou odpoledne, hasiči z automobilového žebříku s pomocí termokamery hledali možná skrytá ohniska. U požáru zasahovaly profesionální jednotky z Liberce, Jablonce a Turnova a také dobrovolníci z Malé Skály a Turnova. 

U požáru zasahovali také policisté. Ti dorazili na místo požáru v době kdy lidé ze sousedství pomáhali 74leté seniorce dostat se z hořícího domu, což se jim povedlo. V době vypuknutí požáru byl s touto ženou v domě ještě její syn, který se dostal z domu vlastními silami.

"Seniorku se synem na místě vyšetřila posádka Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Jejich zdravotní stav nevyžadoval převoz do zdravotnického zařízení," uvedla tisková mluvčí policie Dagmar Sochorová.

Vyšetřovatel Hasičského záchranného sboru zjistil, že od svíčky vzplály věci na stole v jedné z místností domu a požár se poté rozšířil do celého objetku.