„Na místo události byly prostřednictvím Krajského operačního a informačního střediska (KOPIS) vyslány jednotky z druhého stupně požárního poplachu. Při příjezdu prvních hasičů ze stanice HZS Tanvald na místo zásahu již probíhalo intenzivní hoření dřevěných konstrukcí podkrovního prostoru pod plechovou střešní krytinou,“ popsal událost Jakub Sucharda, mluvčí Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje. Lidé chalupu včas opustili a nikdo z nich se nezranil.

Následně byly na místo povolány další jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů, kterých nakonec bojovalo s ohněm sedm. Na místě s ohněm bojovaly jednotky: stanic HZS Tanvald a Jablonec n. N. a SDH obcí Kořenov - Horní Polubný, Kořenov - Příchovice, Desná, Harrachov, Tanvald Šumburk.

„Hasiči zasahovali vnitřní i vnější zásahovou cestou pomocí tří vodních proudů. S rozsáhlým požárem chalupy bojovali do půl čtvrté ráno, kdy velitel zásahu na KOPIS nahlásil likvidaci,“ dodal Jakub Sucharda. Škoda, kterou oheň způsobil, byla vyčíslena na 4 miliony korun.

„Byl jsem na místě u požáru a nabízel majitelům chalupy možnost ubytování od obce, ale postarali se o ně sousedé. Jsou to fajn lidé, kteří tady mají chalupu už řadu let. Naši chlapi jim dneska alespoň pomůžou zabednit, co se dá. Bohužel chalupa je na zbourání,“ dodal k události starosta Kořenova Luboš Marek.