S ohněm zuřícím v tovární hale v Chrastavě bojovali hasiči celou noc z pátku na sobotu, krátce po půlnoci bylo nutné zasahující jednotky vystřídat. "Poslední zbytky hořícího materiálu byly z výrobní haly během dopoledne vyvezeny a uhašeny na volném prostranství. Požářiště si nyní převzali vyšetřovatelé příčin vzniku požáru HZS a PČR," uvedli hasiči na Twitteru. S vyvážením materiálu z haly jim pomáhal speciální dálkově ovládaný nakladač, statik totiž ještě během pátečního večera zakázal vstup do haly. 

"Momentálně probíhá ohledání požářiště, na místě je výjezdová skupina se speciálně vycvičeným psem na vyhledávání akcelerantů. K ohledání jsme se mohli dostat teprve poté, co nám povolil statik vstup," uvedla mluvčí policie Vladimíra Šrýtrová s tím, že ohledání bude trvat nejméně několik hodin. Není možné vyloučit ani ohledání trvající několik dní. V průběhu sobotního odpoledne pak policisté zahájili úkony spojené s podezřením ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti. Rozsahem je podle jejích slov možné chrastavský požár srovnat s požárem liberecké Severochemy v roce 2017.

V závodu společnosti Grupo Antolino, která se v Chrastavě soustřeďuje na výrobu polyuretanové pěny, začalo hořet v pátek krátce po poledni. Kvůli rozsahu a hoření chemických látek hasiči vyhlásili zvláštní stupeň poplachu. Postupně se do továrního areálu u železniční trati na Liberec sjelo více než dvacet profesionálních i dobrovolních jednotek. Areál společnost využívá také jako logistické centrum pro skladování vstupního materiálu a hotové výroby, pro výrobu náhradních dílů a přebalování volných komponentů.