Dům byl podle informací hasičů při příjezdu první jednotky celý v plamenech. K hašení nasadili čtyři vodní proudy. Zasahovala výšková technika a sedm cisteren.

"Po příjezdu první jednotky na místo události velitel zásahu (VZ) průzkumem zjistil že se jedná o požár domu, který již zasáhl i střešní konstrukci. S postupným dojezdem jednotek z druhého stupně požárního poplachu hasiči do hasebních prací nasadili celkem 4 vodní proudy na třech úsecích," upřesnil tiskový mluvčí hasičů Jakub Sucharda. Dodal, že na jednom z úseků probíhalo hašení střechy za pomoci automobilového žebříku. 

Po lokalizaci požáru, kterou velitel zásahu nahlásil po přibližně 2 hodinách od příjezdu první jednotky, hasiči v dýchací technice dohledávali a dohašovali skrytá ohniska až do ranních hodin. Po likvidaci požáru velitel předal místo události zástupci majitele a nařídil dohlídku nad požářištěm, kterou zajistila místní jednotka. 

Vyšetřovatel požárů stanovil předběžnou výši škody na půl milionu korun a uchráněné hodnoty na jeden milion korun. Příčinou vzniku požáru byla technická závada na lednici. Osobu, která se nacházela v místě události, odvezli z důvodu potřeby léků záchranáři do nemocnice.

Na místě zasahovaly jednotky: stanice HZS Semily a JSDHO Semily, Vysoké nad Jizerou, Benešov u Semil, Železný Brod, Bozkov a Košťálov