"Nařízená soudní pitva prokázala, že zesnulá osoba podlehla zraněním, která byla způsobena intoxikací zplodinami hoření," řekl tiskový mluvčí policie Vojtěch Robovský. Vzhledem k tomu, že i nadále ve věci probíhají úkony prověřování této tragické události, které jsou v této fázi trestního řízení neveřejné, nemůže policie poskytovat bližší informace.

Dům pro seniory v Libštátu začal hořet v pátek 9. prosince večer. Na místě postupně zasahovalo devět hasičských jednotek. Podařilo se evakuovat 45 klientů. Požár ale nepřežil 70letý muž, který byl na místě nalezen mrtvý. Okolnostmi a příčinou vzniku požáru se zabývají kriminalisté Územního odboru Semily. Policie zahájila trestní řízení pro podezření ze spáchání trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti.

"Ve spolupráci s hasiči jsme provedli avízované ohledání místa požářiště. Na základě tohoto ohledání a dosud provedených úkonů v tuto chvíli nemůžeme vyloučit žádnou z možných příčin požáru. K objasnění vzniku požáru jsme požádali o vypracování znaleckých posudků," uvedla tisková mluvčí policie Adéla Fialová.

Klienti domova v Libštátu našli útočiště v Semilech a v Lomnici nad Popelkou. V tamních zařízeních sociálních služeb, zdravotnických zařízeních. Někteří pak u svých rodin. Do Libštátu se zatím vrátit nemohou.