„Vzhledem k situaci byla na čtvrtek nařízena soudní pitva, která určila nejen příčinu úmrtí, ale také určení totožnosti,“ konstatovala jablonecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.

K požáru ve tři hodiny odpoledne vyjeli profesionální hasiči z Velkých Hamrů, Semil a dobrovolní kolegové z Hrubé Horky se čtyřmi automobilovými cisternami. „V době příjezdu hasičů na místo šlehaly ze střechy roubenky plameny. Proto hasiči povolali na místo posilové jednotky dobrovolných hasičů z Jílového u Držkova a z Líšného,“ doplnila mluvčí krajských hasičů Ivana Michaličková.

Hasiči také pomocí termokamery vyhledávali ohniska požáru. Protože se v těsné blízkosti hořící roubenky nacházely další chalupy, museli se také soustředit na zamezení rozšíření požáru na další objekty.

Požár roubenky se podařilo dostat pod kontrolu za hodinu od ohlášení.

„V době, kdy hasiči rozebírali ohořelé střešní konstrukce a dohašovali skrytá ohniska požáru, na půdě chalupy našli ohořelé lidské tělo,“ uvedla Michalíčková.

Požár byl uhašen ještě před 18. hodinou. Poté bylo místo předáno dobrovolným jednotkám z Hrubé Horky a Jílového u Držkova, kteří asistovali policistům při vyšetřování, zda nebyl na místě spáchán násilný čin.

Policisté museli zjistit příčinu smrti a především, kdo zesnulý byl. „Nařízená soudní pitva prokázala, že nebylo použito hrubého násilí,“ informovala jablonecká policejní mluvčí. Totožnost zjistí laboratorním zkoumáním. „Lékař odebral DNA a na výsledky si musíme několik dní počkat,“ doplnila Knopová.

Požár poškodil celou chalupu, ze které zbyly obvodové zdi a komín. Výši vzniklé škody vyčíslil vyšetřovatel hasičů na sedm set padesát tisíc korun.