Shodou okolností v přízemí bytového domu je v současné době v nájmu také stanice profesionálních hasičů HZS Libereckého kraje.

„Požár ohlásili svědci požáru přímo veliteli požární stanice, který byl v době vzniku požáru na stanici sám. Jednotka profesionálních hasičů byla na výjezdu u požáru lesní hrabanky v Radčicích,“ informovala mluvčí HZS Libereckého kraje Iva Michalíčková.

Velitel stanice vniknul do hořícího bytu v posledním patře, kde našel kuchyň v plamenech. Zkontroloval, zda se v bytě nenachází někdo z uživatelů, požár ohlásil operačnímu středisku a povolal profesionální hasiče z Velkých Hamrů zpět na stanici.

Operační důstojník mezitím na místo vyslal i posily z Jablonce nad Nisou a dobrovolné jednotky z Velkých Hamrů a Tanvaldu.

„Hasiči na požár nasadili jeden vodní proud. Oheň dostali pod kontrolu během deseti minut po příjezdu první jednotky a uhasili ho ve čtvrt na jednu,“ doplnila Iva Michalíčková.

Poté zakouřený byt hasiči odvětrali přetlakovou ventilací. Na místě byla třeba také přítomnost zdravotnické záchranné služby. Majitelce bytu se udělalo nevolno poté, co zjistila, že byt v době její nepřítomnosti zničil požár. Požár, který vznikl od elektroinstalace staré lednice, zničil kuchyň a žár poškodil celou bytovou jednotku.

Oheň způsobil v bytě škodu ve výši sedmi set padesáti tisíc korun, přesto se hasičům podařilo uchránit majetek za 1,5 milionu korun.