"Oznamovatelem byl zaměstnanec objektu, který duchapřítomně opustil včas prostory objektu a přivolal hasiče. K místu události byly ihned vyslány jednotky druhého stupně požárního poplachu. V rámci mezikrajské spolupráce byla vyžádána také jednotka HZS Královehradeckého kraje ze stanice Vrchlabí," uvedla tisková mluvčí hasičů Lucie Hložková.

Po příjezdu hasiči zjistili, že jsou silně zakouřené prostory druhého patra a střecha objektu. Hasiči vytvořili dvě průzkumné skupiny, které v dýchací technice vstoupily do objektu a pomocí termokamery hledaly ohnisko zakouření. To se podařilo nalézt, vzhledem k velmi silnému zakouření a složitější dispozici objektu, až po delším úsilí v jednom z pokojů ve druhém patře.

Další skupina hasičů se snažila dostat do podkrovního prostoru, který byl tou dobou rovněž silně zakouřen s nulovou viditelností.

Jablonecké Mírové náměstí již zdobí vánoční strom
FOTO: V Jablonci postavili vánoční strom. Rozsvícení uvidíte on-line

"Pomocí výškové techniky a CCS Cobra (zařízení určené pro hašení vysokotlakým proudem vody a řezání materiálu vodním paprskem) započaly hasební práce také na střeše objektu. Zásah byl velmi náročný vzhledem k materiálu střechy, na které se nacházela tzv. falcovaná plechová krytina," dodala Hložková.

Střechu a její konstrukci museli hasiči následně ve třech polích rozebrat a uhasit veškerá ohniska požáru. Hasební zásah na střeše objektu byl podporován dalším vodním proudem. Vnitřní prostory pak hasiči hasili dvěma vodními proudy.

Rekreační objekt jednotky odvětrávaly pomocí dvou přetlakových ventilací. Požár hasiči lokalizovali v 9:37 a likvidace byla nahlášena v 11:18 hodin.

"Během události nebyl nikdo zraněn. Příčinu události a výši škody bude dále zjišťovat vyšetřovatel příčin požárů. Na místě zasahovaly profesionální jednotky HZS LK stanice Semily, Jilemnice, HZS KhK stanice Vrchlabí a JSDH Poniklá, Rokytnice nad Jizerou, Studenec, Jilemnice a Vítkovice," uzavřela Hložková.