Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

25 milionů rakouské aktivistky dostane 80 projektů: Dědictví Engelhornové půjde především na projekty zaměřené na ochranu životního prostředí, dostupné bydlení a podobné.
ČNB od listopadu zavře některé pokladny: Týká se to poboček v Plzni, Ústí nad Labem a Českých Budějovicích. Pro veřejnost se zcela zavřou na konci roku 2026.
Varování ze strany liberecké zoo: Jízdou na slonech či plaváním s delfíny můžete zvířata týrat.
Cena pro Suchého a in memoriam Kačera: Na Letní filmové škole obdrží výroční cenu pořádající Asociace českých filmových klubů.
Policie nic nebezpečného nenašla: Ve 14:40 byl obnoven provoz metra a tramvají, které kvůli podezřelému nálezu přes hodinu nejezdily centrem Prahy. V plzeňské zoo mají nové přírůstky: Nejprve to byl vzácný takin čínský, druhým mládětem je zubr evropský. Výbuch na Libavé šetří policie jako trestný čin: Pět vojáků zůstává v nemocnici.
Páteční nehoda autobusu z ČR na Islandu: Šest klientů pojišťovny Uniqa zůstává v tamní nemocnici. Tři z nich jsou stále na jednotce intenzivní péče.
Do střední Evropy se ženou extrémně silné bouřky: V Německu a Česku hrozí i tornáda.
Pavel na přelomu týdne navštíví Karlovarský kraj: Čeká ho několik debat. Další cesty do krajů budou následovat případně až po podzimních volbách.
Insolvenční řízení s TV Barrandov: Zahájil jej Městský soud v Praze. Má závazky 996 milionů Kč. Televize zároveň podala návrh na reorganizaci.
Praha nezadávala zakázky na geodetické práce: Dostala pokutu 150 tisíc korun. Policie uzavřela část Václavského nám. v Praze: Důvodem je nález podezřelého zavazadla. Také je přerušen provoz metra A a B, tramvaje jezdí odklonem. Srážka dodávky s autem u Děčína: Na místě zasahoval i vrtulník. Praha 6 převzala areál zámku Veleslavín: Nyní se otevře i pro veřejnost. V prachatické indické restauraci nikdo neuklízel: Inspektoři našli i myší trus. Ve středu může být jasno o osmifinalistech: Němci a Švýcaři si mohou jako první zajistit na fotbalovém Euru osmifinále.
Kauza vystěhování Romů: Vsetín podá stížnost k evropskému soudu ve Štrasburku.
V Libavé pokračuje výcvik: Prostor kolem trhací jámy Čermná je uzavřen.
Náhradní výplaty pro pracovníky Liberty: Úřad práce by je mohl začít zasílat příští týden. Žádosti vyřizuje ve firmě deset týmů.
Uctění památky sedmi československých parašutistů: Pieta v Resslově ulici v Praze připomněla hrdinství československých výsadkářů.
Zdravotní stav slovenského premiéra: Ficovi k zotavení po atentátu pomohlo, že sám bojoval, uvedl ošetřující lékař.
Zemřela Anouk Aiméeová: Francouzské herečce bylo 92 let. Nejvíce ji proslavil film Muž a žena, hrála i ve Felliniho snímcích. V centru Olomouce došlo k tragické nehodě: Dodávka srazila seniorku, ta zemřela. Slánská porodnice je dočasně uzavřená: Rodičky mohou přijímat v Rakovníku.