Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Budoucí hlava USA a vztahy s Ruskem: Moskva je podle Lavrova připravena spolupracovat s každým lídrem, který bude ochoten vést vzájemně respektující dialog.
Atentát na Trumpa: Vyšetřovatelé našli na střeše, kde ležel střelec, který zaútočil na amerického exprezidenta, mobil a rozbušku.
V Paříži najelo osobní auto na terasu baru: Řidič byl pod vlivem alkoholu. Jeden člověk zemřel, tři jsou vážně zranění, 23 jich je v šoku, píše list Le Figaro.
Biden dál čelí výzvám svých stranických kolegů: Chtějí, aby vzdal boj o znovuzvolení. Nově se k nim přidal prominentní kongresman Demokratické strany Adam Schiff.
Čeští hasiči krotí požáry v Bulharsku: K hranicím s Tureckem vyslalo Česko dva vrtulníky, přistály dnes večer. Likvidaci požáru komplikují vedra i vítr.
Německá policie v neděli zasáhla na fotbale: Krátce před finále mistrovství Evropy v obavě z islamistického teroristického útoku zasáhla proti 3 mužům.
Návrat unesených chlapců domů: V Zambii úřady zachránily 48 chlapců z tábora pro mužskou obřízku, kam je unesli zakladatelé tábora.
Netanjahu odmítá výzvy k vyšetřování 7. října: Izraleský premiér nechce okamžité nezávislé vyšetřování bezpečnostních selhání, jež umožnila nejsmrtelnější útok v zemi.
Protesty v bangladéšské Dháce: Policie použila slzný plyn a gumové projektily, aby rozehnala studenty, jež protestovali proti systému pracovních kvót.
V areálu bazénu v Olomouci zřejmě unikl chlor: Záchranáři ošetřili devět lidí, pět z nich převezli do nemocnice. Hasiči v prostorách bazénu stále zasahují.
Španělský soud potrestal fanouška fotbalu: Jde do vězení na 8 měsíců s podmínkou za to, že na internetu rasisticky urážel fotbalisty Júniora a Rüdigera.
V peruánské Amazonii žije kmen nedotkunutý lidmi: Organizace Survival International v úterý zveřejnila vzácné snímky nekontaktovaného domorodého kmene Mashco Piro.
Novela zákoníku práce: Návrh upravující výši odměn zdravotníků chce ministerstvo zdravotnictví předložit sněmovně na přelomu srpna a září.
Česko pomáhá s lesními požáry v Bulharsku: Hasiči vyslali na pomoc dva vrtulníky pro letecké hašení, které dnes přistály v Plovdivu na letišti.
Motorkář na Klatovsku narazil v protisměru: Srazil se přitom s osobním autem. Na místo pro něj musel letět záchranářský vrtulník.
Nový ředitel státního podniku VOP CZ: Výběrové řízení vyhrál předseda představenstva Okresní hospodářské komory Olomouc Vlastimil Navrátil.
Změna pro domácnosti uprchlíků v Česku: Vláda schválila změnu započitatelných nákladů na bydlení. Pro zranitelné budou činit 6000 Kč, pro ostatní 4000 Kč/měsíc.
Pražská burza se po poklesu vrátila nad 1600 bodů: Index PX pražské burzy dnes posílil o 0,26 procenta a podruhé v tomto týdnu uzavřel nad 1600 body.
Vláda souhlasí s novým zákonem o kyberbezpečnosti: Schválila ho na dnešním zasedání po odkladu z minulého týdne schválila, informoval vicepremiér Bartoš.
Na českém velvyslanectví v Paříži propukl požár: Všichni zaměstnanci byli evakuováni a část ambasády je nyní mimo provoz.
Češi se neshodnou na podpoře Kyjeva: Čeští europoslanci mají rozdílné názory na usnesení o podpoře Ukrajiny schválené v Evropském parlamentu.
Změny ve vedení Nemocnice Ivančice: Krajští radní rozhodli o odvolání Jaromíra Hrubeše z pozice ředitele. Dočasně ho nahradí Martin Pavlík.
Carapaz vyhrál poprvé etapu na Tour,: Suverénní lídr Slovinec Tadej Pogačar dojel takřka sedm a půl minuty za ekvádorským cyklistou.
Vybavení pro armádu: Ministerstvo obrany nakoupí munici pro vrtulníky systému H-1 za 3,74 miliardy korun, dodá ji česká firma STV Group.
Vláda odložila schválení energetické koncepce: Jedním z důvodů bylo to, že se dnes soustředila na projednání tendru na stavbu jaderných bloků v Dukovanech.