Předplatit Deník
Přihlásit

Právě teď

Boj o Bílý dům: Demokratičtí guvernéři Pritzker a Whitmerová, o nichž se hovořilo jako o možných kandidátech, podpořili Harrisovou.
Čeští turisté se v Chorvatsku dostali do nesnází: Čtyři čeští turisté se dnes na poloostrově Pelješac ztratili při pěším výletu. Pátral po nich i vojenský vrtulník.
Bytová nouze v Česku: V ČR žije až 1,6 milionu lidí, které ohrožuje. Podle úřadů je v ní 154 tisíc lidí, ze dvou třetin jde o rodiny s dětmi.
Peking se dosažení míru na Ukrajině: Ukrajinský ministr zahraničí Dmytro Kuleba odcestuje v úterý na pozvání čínského ministra zahraničí do Číny.
Nehoda na železnici: V úsek Vimperk - Lipka se srazil vlak s osobním autem. Železničáři odhadují, že konec dopravních omezení bude ve 21:00.
Eakuace části humanitární zóny v Gaze: Izrael před zásahem v Chán Júnisu nařídil civilistům, aby se evakuovali, píše stanice BBC.
Válka v Pásmu Gazy: Bilance dnešních izraelských úderů v Chán Júnisu a okolí vzrostla na 70 mrtvých. Přes 200 lidí bylo zraněno.
Do Česka se opět vrací bouřky: Na jihu Čech a Vysočiny a na Znojemsku budou během dneška místy velmi silné.
Jižní Korea objednala 40 letadel Boeing: Aerolinky Korean Air tím vyjádřily důvěru v americkou společnost, která se potýká s problémy.
Evropská unie prodloužila sankce: Evropská rada dnes schválila, že se všechny sankce EU vůči Rusku prodlouží o dalších 6 měsíců, tedy do 31. ledna 2025.
Kyjev zpřísnil sankce proti Lukoilu: Maďarsko a Slovensko proto požádaly Evropskou komisi o zprostředkování konzultačního postupu s Ukrajinou.
Dělníkovi ve výkopu uvízla noha: Hasiči odpoledne pomohli muži v Orlíku nad Vltavou. Zajistili opěrnou zeď a využili hydraulické vyprošťovací zařízení.
Vážná nehoda na Lounsku: Ke srážce čtyř aut musely letět dva záchranné vrtulníky. Do nemocnice transportovali 6 zraněných. Opilý muž položil na stůl v baru funkční granát: Kladenská policie musela odpoledne evakuovat okolí zahradní restaurace Café Bar Plech na náměstí Sítná.
Požár dodávky v Reichnerově ulici v Milevsku: Hasiči plameny již zlikvidovali, škodu odhadli na 90 tisíc korun. Nikdo se nezranil. Příčinu požáru vyšetřují.
Plzeň zkouší první autonomní tramvaj: Vůz vybavený pokročilými kamerami a čidly, zahájil testovací provoz na polygonu.
Harrisová měla první projev: Prohlásila, že Bidenovy prezidentské úspěchy nemají v moderní historii obdoby.
Neštěstí v Etiopii: Na jihu země zemřelo nejméně 55 mrtvých při sesuvu půdy, uvedly místní úřady.
Krok k rozpočtové stabilitě Ukrajiny: Země se předběžně dohodla se skupinou držitelů dluhopisů na restrukturalizaci zahraničního dluhu za 20 miliard USD.
Útok na Trumpa: Atentát byl největším operačním selháním Tajné služby USA za poslední desetiletí, uvedla její šéfka Cheatleová.
Dolní Cerekev chce nestranné posouzení: Městys si u Ústavního soudu stěžuje na řešení námitky možné podjatosti ministra životního prostředí kvůli úložišti.
Konec dohody se Rwandou: Nová britská labouristická ministryně vnitra Yvette Cooperová oznámila zemi, že ruší program deportací migrantů.
Začíná dlouhá výluka na trati z Plzně do Chebu: Zítra v 7:45 hodin ráno začne dvouměsíční výluka. Místo vlaků budou jezdit autobusy.
Ječmen ozimý už je v Česku téměř sklizený: Zemědělci posekali 95 procent ploch. Sklidili 37,81 procenta ploch obilnin, téměř o 10 procent více než loni.
Na D1 na Novojičínsku hoří kamion s bateriemi: Čtyři jednotky hasičů bojují s plameny na 318. kilometru ve směru na Olomouc. Doprava stojí.