Tobey Maguire se jako malý toužil stát šéfkuchařem stejně jako jeho otec, ale jeho matka, neúspěšná herečka, chtěla, aby syn naplnil její dávný sen. A tak začal chodit na konkurzy. Navíc doma neměli peněz nazbyt, což se rozhodl změnit.

Tom Cruise
Erotický dobrodruh i letec. Cesta Toma Cruise na vrchol byla trnitá

„Chtěl jsem z toho vypadnout, takže moje počáteční motivace byla vydělat peníze. To byl můj motor,“ řekl Tobey Maguire, který se poprvé se před kamerou objevil ve třinácti a brzy zjistil, že hraním se dá slušně vydělat. Nechal školy a od malých roliček se postupně vypracoval k Davidovi z Pleasantville.

1999 - Zlaté časy

Po Pleasantville a Strachu a hnusu v Las Vegas, kde ztvárnil sice epizodní, ale velmi výraznou postavu stopaře, přišel další úspěch – adaptace neméně kultovního románu Johna Irvinga Pravidla moštárny.

Za film žádnou cenu nedostal, ale rozhodně na sebe svým výkonem upozornil.

Tobey Maguire jako Spider-Man - Nejlešpí scény z trilogie

Zdroj: Youtube

2002 - Na vrcholu

Tobey Maguire stál u zrodu superhrdinský filmů, a přestože sám fanoušek komiksů nebyl, na ztvárnění Petera Parkera alias Spider-Mana si dal pořádně záležet. Pět měsíců držel speciální dietu, tvrdě trénoval, studoval chování pavouků.

Vyplatilo se, Spider-Man Tobeyho vystřelil mezi hollywoodské hvězdy. A to mu stouplo do hlavy…

2003 - Štěstí v lásce, štěstí ve hře

V roce 2003 se Tobeymu Maguirovi dařilo. Během natáčení filmu Seabiscuit poznal designérku šperků Jennifer Meyer, se kterou se o tři roky později zasnoubil. Úspěch měl i film inspirovaný skutečným přátelstvím závodního koně a žokeje, který vstoupil ještě ten samý rok do kin.

2007 - Rodina

Půl roku po zasnoubení se z Jennifer a Tobeyho stali rodiče. Svatba následovala v září 2007 na Havaji. O dva roky později se rodina rozrostla o druhého potomka, tenkrát o syna. Šťastně až navěky se ale bohužel nekonalo. Rozchod ohlásili na podzim roku 2016.

2009 - Pád

Drama Bratři je jeden z mála světlých bodů kariéry Tobyeho Maguira po roce 2004. Nejenže bylo druhé pokračování Spider-Mana obří propadák, ale studia od něj dávala ruce pryč i z jiného důvodu. Tobey se „odkopal“, coby chamtivý herec. Byl jednou z největších hvězd na světě a za roli v pokračování Spider-Mana chtěl podstatně větší sumu peněz než za díl první.

Trailer k filmu Babylon: 

Zdroj: Youtube

Vyjednávaní, které prý z jeho strany rozhodně neprobíhalo v rukavičkách, ho tehdy málem stálo roli. Právníci slavného herce tehdy situaci svého klienta, který nevěděl, že i honoráře mají svůj strop, museli u producentů doslova „vyžehlit“. Tobeyho chamtivostí pošramocená pověst po roce 2005 ještě utrpěla množícími se zprávami o jeho účasti na ne vždy úplně legálních pokerových turnajích. Kvůli nejasnostem ohledně výher skončil dokonce u soudu.

2013 - Kámoši

S Leonardem DiCapriem se potkali v úplných začátcích kariéry a přátelé jsou dodnes. Zahráli si spolu v životopisném dramatu Dospívání po americku, kde Maguire nakonec ztvárnil roli DiCapriova kamaráda, i když se původně ucházel o hlavní roli. Znovu se před kamerou (nepočítáme-li kontroverzní projekt Don’s Plum Bar) sešli po dvaceti letech ve Velkém Gatsbym Baze Luhr manna.

Saoirse Ronanová je mladou, talentovanou a velmi úspěšnou herečkou.
Saoirse Ronanová: Sex s Kate Winsletovou byl ten nejlepší narozeninový dárek

2022 - Nový začátek? 

Na premiéře Babylonu, novinky oscarového režiséra Damiena Chazella, zářil Tobey Maguire na červeném koberci po boku dcery. Rolí mafiánského bosse se na plátna kin vrátil po dlouhých osmi letech. Jestli to pro něj bude znamenat nový začátek, nebo jen poslední záchvěv, než kariéra kdysi nadějného herce definitivně zhasne, ukáže čas.