1995: Před kamerou jako doma

Michelle Williamsová tancovala a zpívala odmalička. Láska k hraní se přidala záhy, když ji rodiče vzali do divadla na Dobrodružství Toma Sawyera. Na své kariéře začala pracovat v devíti letech, kdy se rodina přestěhovala z Montany do San Diega, odkud to na konkurzy do L. A. bylo kousek. Poprvé se divákům představila coby svůdkyně Hobieho Buchannona v Pobřežní hlídce, filmový debut proběhl o rok později v podstatně cudnější roli v rodinné klasice Lassie.

Tom Cruise
Erotický dobrodruh i letec. Cesta Toma Cruise na vrchol byla trnitá

1998: Idol teenagerů

Aby mohla pracovat na svém snu bez omezení, nechala se Michelle v patnácti zplnoletnit. Odstěhovala se do Los Angeles, střední dokončila dálkově. Aby se uživila, brala všechno, co se namanulo. S odstupem času přiznala, že se za to, v čem tehdy hrála, stydí. Pak ale přišel Dawsonův svět. Kultovní seriál pro mladé představoval v její kariéře značný posun a zároveň jí poskytl „tu nejlepší hereckou školu“.

2005: Na první pohled

Michelle Williamsová a Heath Ledger ze sebe nemohli spustit oči od prvního natáčecího dne oscarového dramatu Zkrocená hora. Vzájemnou náklonnost ještě umocnilo zranění kolene, které Michelle utrpěla hned v úvodu. Heath ji odmítl nechat jet do nemocnice samotnou a po následující tři roky byli nerozdělitelní. K oltáři sice na rozdíl od postav, které hráli, nedošli, ale zato se jim narodila dcera ještě před uvedením filmu do kin.

2008: Svobodná matka

Williamsová právě točila ve Švédsku drama Mamut, když svět obletěla zpráva, že se Heath Ledger předávkoval. Tou dobou už sice netvořili pár, ale pořád si byli blízcí. Vychovávali spolu dvouletou Matildu. A najednou byla na všechno sama. Nebýt sestry a přátel, nikdy by to prý nezvládla.

Demi Moore
Hollywoodská ikona i žena s traumaty. Demi Moore slaví šedesáté narozeniny

2011: Nová Marilyn

Díky Zkrocené hoře začala brát filmový průmysl Michelle Williams vážně a měla i šťastnější ruku při výběru projektů. Ne vždy se s kritiky sice shodla, ale za svůj výkon už se nemusela stydět nikdy. Odměnou za tvrdou práci jí byl první Zlatý globus za životopisné drama Můj týden s Marilyn. Když ocenění přebírala, mluvila především o tom, jak její život obohatila dcera. „Na prvním místě jsem matka, až na druhém herečka.“

Zdroj: Youtube

2016: Multitalent

Coby Marilyn Monroe před kamerou zpívala, v Největším showmanovi dostala příležitost ukázat i své pohybové nadání. Po boku Hugha Jackmana si zatančila hned několikrát. A pokud jde o její hlas, na soundtracku zazní dvakrát – v Tightrope a v A Million Dreams.

Zdroj: Youtube

2019: Boj za rovnoprávnost

Stejně jako mnoho žen po celém světě i Michelle zjistila, že vydělává podstatně méně než její mužští kolegové, a tak se snaží s tím něco dělat. V roce 2019 například pronesla v rámci Equal Pay Day projev v Kapitolu. „Došlo mi, že můj hlas je ten, který je slyšet, tak se ho učím používat.“

2020: Konečně rodina

Heath Ledger nebyl jediný muž, kterého Michelle potkala díky práci. Režiséra Thomase Kaila poznala na natáčení životopisného seriálu Fosse/Verdonová. Navzdory tomu, že byli oba v té době zadaní (Michelle byla vdaná za amerického hudebníka Phila Elveruma), přeskočila jiskra a na Zlaté glóby následující rok už vyrazili jako snoubenci. Vzali se v březnu a v červnu se jim narodil syn. 

2022: Třetí dítě a nový film

Loni na podzim se Michelle stala opět matkou, příchod třetího dítěte na svět si však nechala pro sebe a to, že porodila, se v médiích rozšířilo jen díky paparazzi fotografům. Michelle je nyní na mateřské dovolené, ovšem plátna kin v posledních měsících zdobí. Na konci listopadu měl totiž premiéru nový film Fabelmanovi režiséra Stevena Spielberga, ve kterém hraje hlavní roli.

Zdroj: Youtube