První díl druhé řady Kukaček už měli diváci možnost v televizi zhlédnout v neděli večer. Jakým směrem se budou díly nové série ubírat, však jedna z hlavních postav, Sabina Remundová, prozradit nechtěla. „Jednak nesmím, a pak taky v mnohém budu sama překvapená. Mám ale večer často představení a seriál zřejmě uvidím až někdy se zpožděním. Tak i kdybyste se ptala za měsíc, nejspíš toho moc neřeknu,“ vysvětlila herečka.

Zdroj: Youtube

Na to, že ji diváci tu a tam osloví na ulici a chtějí s ní probrat dějovou linku seriálu, který aktuálně běží v televizi, už je Sabina Remundová zvyklá. V době Případů 1.oddělení a ještě i nyní, tedy poměrně krátce po jeho odvysílání je prý divácká odezva obrovská. 

Oblíbená mezi taxikáři

„S maminkou jsme teď kvůli naší společné práci v divadle cestovaly téměř denně taxíkem a myslím, že nebyl jediný šofér, který by se neotočil k zadnímu sedadlu a vesele mě nepřivítal jako státní zástupkyni Švihákovou (Sabinina role ze seriálu Případy 1. oddělení pozn. red.). Obě nás to těšilo,“ prozradila Remundová. 

Bod zlomu, kdy se stala z neznámé herečky známou a lidé se za ní na ulici začali otáčet, už si nevybavuje. Možná si toho ani nevšimla, protože na zvídavé pohledy směrem ke své mamince, Ivě Janžurové, byla zvyklá od mala. 

Režisér Biser Arichtev
Biser A. Arichtev: Pokračování Kukaček nabídne velké emocionální napětí

Sabina se však v časopisu Story svěřila s tím, že jí zájem o maminku jako malé holčičce vadil. „Byla jsem nejšťastnější na chalupě, kde nikdo kolem nebyl. Trvalo dlouho, než jsem se zbavila své plachosti a ostychu vypěstovaného z této pozornosti.“ 

Herečka se učí od dětí

Oblíbená herečka už je sama maminkou dvou dětí a na to, aby je nevystavovala až přílišné publicitě, dbala. Na významnější akce je ráda vyvedla, jinak je větší pozornosti ušetřila. Vincent a Adina jsou ve věku, kdy už se zdaleka tolik neučí od maminky, ale naopak, maminka od nich. Sabina Remundová s úsměvem prozradila, že věcí, ve kterých její děti vynikají, není málo. 

„Starší Vincent už vaří lépe než já, vše kolem počítačů, telefonů, tiskáren jde za ním, je mým daňovým i bankovním rádcem, umí lépe uklízet… Dokonce mi začíná mluvit i do řízení a to je zrovna činnost, kterou dělám dlouho a ráda. Adinka je k mamince shovívavější, ale pokud jde o výchovu a péči o naše dvě fenky, jsem zase vědomostmi i schopnostmi na chvostě. A jsem tam ráda!“

Chvílemi se o sebe bála

Když jsem se Sabinou Remundovou vedla rozhovor před rokem a půl, postěžovala si na to, že si neumí moc dobře zorganizovat čas na odpočinek a plánovala se zlepšit. Toto předsevzetí ale k dokonalosti nedovedla. „Mám za sebou rok, kdy jsem pracovala tolik, že jsem se chvílemi o sebe bála. V diáři mi ale svítí dva červené bloky volna, na které si nedám sáhnout,“ slibuje sama sobě herečka, kterou následující tři měsíce diváci uvidí na obrazovkách České televize v seriálu Kukačky.