Loňský rok pro vás byl kvůli odchodu vaší ženy Hanky Zagorové velmi smutný. Vstoupil jste do toho letošního trochu pozitivněji?
Hned začátkem roku jsem si splnil jedno přání - svůj koncert v O2 areně, kde bylo skvělé publikum. To, co s námi dělalo, bylo úžasné. Fanoušci mi dali celoroční dar. Ale člověk nesmí ustrnout na místě. Čeká mě i další práce v Národním divadle, pak jedu do Říma, do Ameriky, moc se na to těším.

Zdroj: Youtube

Při koncertu jste zažil ošklivý pád ze schodů, jste v pořádku?
Všichni se mi smějí a od té doby mně říkají „Pátej schod“. (smích) Už několikrát jsem slyšel: „Pozor, jde Pátej schod!“ Já vám přísahám, že jsem jej opravdu neviděl. Předtím jsem šel z pódia několikrát, ale najednou byly ty schody nasvícené tak, že ten pátý schod nebyl vidět a já letěl k nohám Lucky Borhyové. Vůbec nevím, jak jsem vstal.

Tělo začne v takových situacích pracovat rychle…
Přiznávám, bál jsem se, že druhý den mi bude zle a budu mít modřiny, ale naštěstí nemám žádnou. A také jsem se bál, že mě budou bolet záda. Zatím mě nebolí, tak doufám, že to tak zůstane.

Jan Kříž s manželkou Marií Křížovou po premiéře muzikálu Biograf láska
Nenapadlo nás, že Hanka Zagorová muzikál neuvidí, říká režisér Biografu láska

Přišel jste se podívat na představení Biograf láska – muzikál s hity Hanky Zagorové. S jakým očekáváním?
To je hezká otázka. S očekáváním? Vždy se bojím nějakého očekávání, protože když ho máte, můžete být zklamaní. Ale tentokrát jsem se nebál, sedl jsem si do hlediště, a jen co začali zpívat, naprosto jsem se zklidnil. Přicházel jeden velký šlágr za druhým. Všem bylo rozumět, nikdo nepřehrával, company byla sehraná, mně se to moc líbilo.

Která Hančina písnička je vaše „srdcovka“?
Je naprosto nezbytné, aby nebe bylo blankytné. Ale rád mám samozřejmě všechny.