Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Muzeum skla a bižuterie

V Jablonci vystavují sklo od Kaplického i od švédského prince

Jablonec n. Nisou – Největší varná konvice na světě, váza od Jana Kaplického nebo nápojová sada, kterou navrhoval švédský princ. To všechno nabízí letošní Mezinárodní sklářské trienále v Jablonci nad Nisou. 

Muzeum získalo opět další skleněný unikát

Jablonec n. N. - Sklárna Moser Karlovy Vary a. s. obdarovala Muzeum skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou, v rámci již tradiční spolupráce, unikátní mísou, navrženou akademickou malířkou Věrou Vejsovou. Vznikl originální oválný tvar s výraznými dynamickými řezy, působící na naše city a prožitky množstvím barevných tónů utvářených dokonalostí moserovské skloviny.

Skvost od Mosera získalo muzeum do stálé expozice

JABLONEC NAD NISOU - Dvacátý exemplář z limitované série tisíc kusů má cenu čtyřicet tisíc korun.

Liščí bouda v Kristiánově vítá turisty v novém kabátě

Jablonec n. N. – /TIP NA VÝLET, FOTO A VIDEO/ Do krásy se po nákladné rekonstrukci vyloupl poslední dochovaný objekt kdysi slavné sklářské osady ležící hluboko v Jizerských horách.

České Vánoce podpoří i muzeum

Jablonec n. N. - Muzeum skla a bižuterie se připojilo k projektu České vánoce, který s podporou agentury CzechTourism pořádá Svaz výrobců skla a bižuterie a Palace Plus.

Muzeum skla a bižuterie potřebuje přístavbu

Jablonec n. N. - V depozitářích Muzea skla a bižuterie v Jablonci nad Nisou se ukrývá největší veřejná sbírka vánočních ozdob na světě, která čítá desetitisíce jedinečných exponátů.

Muzeum zpestřuje prohlídky tvůrčími dílnami

Jablonec n. N. - V Muzeu skla a bižuterie v Jablonci návštěvníci nechodí jen tak s rukama v kapsách, aniž by si směli na cokoliv sáhnout. V některých částech expozice jim je to naopak dovoleno.

Muzeum chce přistavit obří broušený krystal

Jablonec n. N. - K secesní budově muzea skla přibude zajímavá přístavba. Jak je zvykem: pokud „klapnou" dotace.

Muzeum skla a bižuterie otevřou v noci a zdarma

Jablonec n. N. /FOTOGALERIE/ – Už pátá muzejní noc se uskuteční v jabloneckém Muzeu skla a bižuterie. Tentokrát s názvem Ani v noci se barev nebojíme.

Unikát s dvěma sty tisíci perlemi vlastní muzeum

Jablonec n. N. - Muzeum obdrželo model Horní huti v Lučanech v době jejího provozu.

Muzeum získalo část sbírky

Železný Brod - Městské muzeum v Železném Brodě se může chlubit částí vzorkovny bývalého podniku Železnobrodské sklo, jež nyní patří Jablonex Group. Ten téměř dvě stě šedesát kusů hutních vzorků daroval právě muzeu.

Největší zájem byl o Muzeum skla a bižuterie

Jablonec n. N. - Brány kostela sv. Anny, Městského divadla, Městské knihovny, Galerie Belveder, všech tří kostelů a Muzea skla a bižuterie se otevřely zcela zdarma veřejnosti po celý sobotní den. Příležitost navštívit jablonecké věže, skvosty a památky přístupné zdarma si v sobotu nenechaly ujít stovky lidí nejen z Jablonce.

Muzeum chce navázat na tradici

JABLONEC NAD NISOU - Cílem připravovaného trienále 2008 je etablovat výrobu skla a bižuterie jako národní tradici, vytvořit tradici českého designu a módy. Propojit módní, sklářský a bižuterní průmysl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení