KDY: 30.8. 19:00
KDE: Městské divadlo Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 100,-

V pátek 30. 8. příjměte pozvání do městského divadla na představení, divadelního spolku J. K. Tyl Lomnice nad Popelkou, nesoucí název Noc na Karlštejně.

Na hrad Karlštejn nesmí žádná žena! Přesto se dvěma zamilovaným ženám podaří přes přísný královský zákaz strávit na hradě jednu noc v přestrojení.

Jeden z nejznámějších a nejoblíbenějších českých filmových muzikálů je půvabnou hříčkou o císaři Karlu IV. a jeho hradě Karlštejně, na němž podle jeho zákazu nesměly přebývat ženy. Jedné noci se však na Karlštejně objeví nejen Karel IV. a dva nezvaní hosté, cyperský král Petr a bavorský vévoda Štěpán, ale také dvě ženy v mužském přestrojení. Jednou z nich je císařova manželka Eliška Pomořanská, která z lásky a stesku porušila zákaz, aby mohla císaře alespoň zahlédnout, tou druhou je neteř purkrabího Alena, která se vsadila s otcem, že dokáže strávit na hradě noc v mužském přestrojení. Zatímco Alena přivádí k šílenství svého snoubence Peška, moudrý arcibiskup Arnošt z Pardubic pomáhá přestrojené královně proniknout ke králi a také ji chrání před slídivými pohledy cyperského krále a bavorského vévody, kteří nevěří, že by na hradě opravdu nebyla žádná "ženská".
Český filmový muzikál, jehož některé písničky doslova zlidověly, natočil v roce 1973 režisér Zdeněk Podskalský podle stejnojmenné divadelní hry Jaroslava Vrchlického (z roku 1884).

Akce se koná v rámci projektu "Ochotnické divadlo v našem regionu" za finanční podpory Státního fondu kultury ČR. 

Vstupenky zakupte na webu divadla nebo na webu e-vstupenky.cz nebo v pokladně divadla od 26. 8. od 10 do 14 hodin. V den akce do 19 hodin.