Otevření Letního kina
KDY: od pátku 18. června
KDE: letní kino, Horní náměstí

Skvělé filmy s přáteli pod širým nebem! Léto v jabloneckém letním kině se ponese v duchu filmových premiér. První promítací večer bude patřit oscarovému dramatu Země Nomádů, kde naprosto famózně zahrála Frances McDorman. Těšit se můžete v průběhu léta i na Pixarovku Duše, co pohladí duši a českou komedii Matky.

Nejbližší program:

Pátek 18. 6. od 22:00: Země nomádů
Sobota 19. 6. od 22:00: Rychle a zběsile 9
Neděle 20. 6. od 22:00: Tiché místo: Část II

Big Band Železný Brod
KDY: neděle 20. června od 15 hodin
KDE: Eurocentrum - Letní scéna
ZA KOLIK: 10 Kč

Odpolední promenádní koncert swingového big bandu, který se v Jablonci těší oprávněné popularitě.

Architektura pro horské město
KDY: do 11. září
KDE: Městská galerie MY v Domě Jany a Josefa V. Scheybalových

Výstava ke 150. výročí narození jabloneckých architektů Josefa Zascheho a Roberta Hemmricha. K vidění bude kromě historických fotografií a plánů také modely Hemmrichových rozhleden či zajímavé dochované prvky zbořených staveb. 

Tanvaldské hudební jaro – Pocta Smetanovu kvartetu
KDY: pátek 18. června od 19 hodin
KDE: Kino Jas, Tanvald
ZA KOLIK:

Třetí koncert Tanvaldského hudebního jara. Vystoupí kvarteto Apollon a klavírista Karel Košárek. Na programu budou skladby W. A. Mozarta, B. Smetany a A. Dvořáka.

Flašinety na Tanvaldském Špičáku
KDY: sobota 19. června od 11 do 16 hodin
KDE: Tanvaldský Špíčák
ZA KOLIK: zdarma

K vidění a k poslechu bude cca deset flašinetů různého druhu, stáří a principu. Budou zde flašinety hrající na papírové pásky, na tzv. prešpány i flašinety hřebíčkové. Každý flašinetář vám o svém flašinetu rád pohovoří a předvede jej. Obzvláště hodné děti si budou moci na flašinet i zahrát. Po celý den bude jezdit na vrchol sedačková lanovka. Sportsmeni však zajisté využijí k výstupu přímé stezky na vrchol. Lidé starší či tělnatější mohou pro pohodlný výstup využít asfaltovou cestu ze sedla nad Albrechticemi, která byla nedávno opravena. Na vrcholu bude po celý den otevřen objekt restaurace s rozhlednou. Pro milé hosty bude připraveno bohaté občerstvení.