Gaia Mesiah
KDY: Pátek 22. října od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 290 – 330 Kč

Nejdivočejší z českých rockových kapel je tu s novou deskou Refresh in Golden Hive (Live). Domácí kapela na pomezí metalu a hardcoru vznikla už v roce 2000, s debutovým albem ale členové čekali až do roku 2005, kdy vyslali do světa desku Ocean. Spolu s producentem Jazem Colemanem navázali o dva roky později počinem Alpha Female, odchod zpěvačky Marky Rybin a baskytaristy Joshe Stewarta ale na čas chod formace zastavil. Po krátkém znovuobnovení s Viktorem Dykem za mikrofonem a následné pětileté pauze se Gaia Mesiah vrátila v roce 2018 s LP Excellent Mistake.

Tchýně na zabití
KDY: Sobota 23. října od 19 hodin
KDE: Městské divadlo
ZA KOLIK: 80  Kč

Komedie o vtazích mezi tchýní a zetěm, snachou a tchýní, matkou a dcerou, synem a matkou, mezi mladými manžely a konečně (a hlavně) mezi tchýněmi samotnými. Akce se koná v rámci projektu Ochotnické divadlo v našem regionu.

Michal Prokop a Framus Five
KDY: Sobota 23. října od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě
ZA KOLIK: 380 – 430 Kč

Naše rocková legenda představí dlouho očekávané nové album Mohlo by to bejt nebe…a dojde samozřejmě i na staré fláky.

Brigáda před zimní sezonou
KDY: Sobota 23. října od 9 hodin
KDE: Kulturní centrum, Bedřichov

Tradiční podzimní úklid Jizerek pořádá o nadcházejícím víkendu Společnost pro Jizerské hory. Zapojit se může každý. Vyrazte na výlet a po cestě sbírejte odpadky. Úklidové pomůcky si můžete vyzvednou předem v infocentru v Bedřichově nebo o víkendu přímo na bedřichovském stadionu, ale také na Jizerce či u kapličky v Hraběticích. Pytle na odpad vydávají také infocentra v Liberci, Jablonci a Tanvaldu. Plné pytle je možné nechat na viditelném místě a nahlásit jeho polohu na číslo 739 375 658 nebo na e-mail sefl@projizerky.org.

Gospel Yetu
KDY: Neděle 24. října od 16:30 hodin
KDE: kostel sv. Archanděla Michaela

Historie pěveckého sboru sahá až do roku 2007, kdy byl v Liberci v Centru Generace založen sbor Generace Gospel Choir. Později se rozšířil o jabloneckou sekci a ještě o něco později se přejmenoval na Gospel Generation.