Vyhlídka Svatopluka Čecha 
KDY: Celoročně
KDE: Rovensko pod Troskami
ZA KOLIK: Zdarma

U Rovenska pod Troskami, jen co by kamenem dohodil od hranic Českého ráje, se rozkládají Borecké skály s hezkou vyhlídkou. Vyhlídka Svatopluka Čecha, nazývaná také Čechova vyhlídka, byla pojmenována po známém spisovateli, novináři a cestovali Svatopluku Čechovi a nabízí nádherné výhledy na panorama hradu Trosky. Ze skalnaté terasy v nadmořské výšce 360 metrů, kterou Čech často navštěvoval, když v Rovensku v roce 1891 pobýval, se otevírají překrásné výhledy do širokého okolí, k dispozici je tady také lavička pro ty, kteří by se při výstupu unavili. K vyhlídce vede modře značená turistická trasa z Borku pod Troskami směrem do Rovenska. Z boreckého náměstí je to sem asi kilometr a procházka nezabere víc než půl hodiny. Do Borku jezdí vlak, a tak se sem snadno dostanou nejen řidiči, ale i ti, kteří nemají k dispozici vlastní dopravu. Komu by výlet nestačil, může se ještě chvíli toulat Boreckými skalami a pak si prohlédnout samotné Trosky.

Výlet na Panskou skálu 
KDY: Kdykoliv
KDE: Prácheň, Kamenický Šenov
ZA KOLIK: Zdarma

Národní přírodní památka Panská skála (597 metrů) je vulkanický čedičový útvar, který vyčnívá z náhorní plošiny mezi Kamenickým Šenovem a Práchní. Panská skála je nejstarší chráněný geologický útvar na českém území a má rozlohu 1,26 hektarů. Skála je tvořena pěti až šestibokými sloupci, které jsou uspořádány svisle a šikmo. Tyto sloupce jsou dlouhé až 12 metrů a v průměru mají okolo 20 - 25 cm. Celý útvar připomíná píšťaly varhan a proto je často nazýván "Kamenné varhany". Pod skálou se nachází malé jezírko, které vzniklo z vytěžené jámy a je plněno dešťovou vodou. Z vrcholu Panské skály je pěkný výhled na Kamenický Šenov a za ním táhlý Smrčník, Českou Kamenici se Zámeckým vrchem, České Švýcarsko s dominantou Růžovského vrchu, Šenovský vrch, Ovčácký vrch, hřeben Lužických hor se Studencem, Chřibským vrchem, Javorem a Jedlovou. Panská skála má romantický vzhled a díky tomu se stala vyhledávaným místem nejen turistů, ale například i filmařských štábů. Nejčastěji zmiňovaná v souvislosti s Varhanami je pohádka Pyšná princezna, byť se ve filmu Varhany objeví jen krátce. Panská skála je viditelná ze silnice z Nového Boru do Kamenického Šenova, parkoviště je přímo u ní, stejně jako turistické infocentrum.

Hra Neobvyklí podezřelí
KDY: Kdykoliv
KDE: E-shop Albi
ZA KOLIK: 539 Kč

Neobvyklí podezřelí jsou párty hrou, která dovedně pracuje se stereotypy. Úkolem hráčů je na základě indicií vybratz dvanáctky podezřelých jednoho pachatele. Jeho totožnost však zná pouze jediný hráč a jeho nápovědy nemusí být vždy tak úplně k užitku. Svědkovi ostatní hráči pokládají otázky zadané kartičkami. Bohužel jde o otázky, které o pachateli asi neprozradí tolik, kolik by hráči potřebovali. Dozví se, jestli pachatel rád vaří, poslouchá vážnou hudbu, jestli chodil do skauta, nebo bydlí u svých rodičů. Důležité informace, jako je třeba pohlaví, barva jeho vlasů nebo očí však nezjistí. Hru Neobvyklí podezřelí si může zahrát téměř neomezený počet hráčů. Koupit ji je možné online na E-shopu Albi.

Server Retro Games
KDY: Kdykoliv
KDE: www.retrogames.cz
ZA KOLIK: Zdarma

Mario, Sonic, Donkey Kong nebo třeba Contra. Znalcům herního světa tyto retro videohry netřeba představovat. Spousta z nás měla kdysi doma herní konzoli Atari, Sega nebo Nintendo a na tyto časy dodnes s láskou vzpomíná. Víte ale, že si téměř dva tisíce pařeb z 80. nebo 90. let minulého století můžete kdykoli zahrát online, nebo si je také spolu s emulátorem stáhnout do svého počítače nebo notebooku? Při životě tyto legendární hry stále drží webová stránka www.retrogames.cz.

Detektivka Drak spí
KDY: Kdykoliv
KDE: www.knihydobrovsky.cz
ZA KOLIK: 399 korun

Některá tajemství je lepší zapomenout. V zapadlé jihočeské vesničce se před čtrnácti lety odehrálo něco, o čem Eliščina matka už nikdy nechtěla mluvit. Dospělá Eliška se teď vrací, aby dávné události pochopila. Po jejím příjezdu však zmizí mladá žena a další je zavražděna. Spojitost zločinu se starým nevyřešeným případem nakonec přivede na scénu Josefa Bergmana. A kriminalista během pátrání po vrahovi zjišťuje, že místní před ním tají temnou minulost i vlastní skříně plné kostlivců. Detektivku Drak spí od Michaely Klevisové lze koupit na webu knihkupectví Dobrovský za 399 korun.

Dračí vrch
KDY: Celoročně
KDE: Mníšek
ZA KOLIK: Zdarma

Dračí vrch je hora asi 2,5 kilometru od vesnice Fojtka. Na vrcholu se nachází skalní vyhlídka na tzv. Dračím kameni - do skály je vytesáno 70 schodů a na vrcholu je zábradlí. Z vrcholu je možné na jedné straně zahlédnout Ještěd a na straně druhé blízký Kateřinský hřbet. Podle pověsti zde kdysi sídlil drak, kterému museli místní pravidelně obětovat dívku. Jednoho dne však přítel vyvolené dívky draka těžce zranil šípem a drak v bolestech svými pařáty rozdrtil skálu do dnešní podoby. Dračí vrch je dostupný po třech turisticky značených cestách. Z obce Fojtka vede zřejmě nejzajímavější zeleně značená turistická trasa s naučnou stezkou o délce cca 2,5 kilometru.