Veelee Duo a KTZ
KDY: Pátek 24. září od 20 hodin
KDE: Klub Na Rampě Jablonec nad Nisou

Indie-pop a folk-bluegrassový dvojkoncert.

Bramborové ukončení sezony na Zubačce
KDY: Sobota 25. září
KDE: nádraží Kořenov
ZA KOLIK:

Zakončení sezony na Zubačce. Na nejstrmější českou trať vyrazí zvláštní vlaky s ozubnicovou lokomotivou. Na nádraží v Kořenově budou připraveny dobroty z brambor. Těšit se můžete na bramboráky, sejkory, bramborové knedlíky plněné uzeným masem a další bramborové pochoutky. V přednáškovém sále bude pro děti připravené divadlo. Zvláštní vlaky mezi Tanvaldem, Kořenovem a Harrachovem bude tvořit historický motorový M240.056 „Singrovka“, vozy Balm a unikátní ozubnicová lokomotiva T426.0 „Rakušanka“. Jízdenky do zvláštních vlaků koupíte v den akce v předprodeji na nádraží v Tanvaldě nebo přímo ve zvláštních vlacích. Budete odbaveni historickými lepenkovými jízdenkami i průvodčími v historických uniformách.

Pochod kolem Černé studnice za Rudou Pivrncem
KDY: Sobota 25. září od 9 hodin
KDE: start u Parkhotelu, Smržovka

TJ Saně Veterán LIAZ zve chodce i cyklisty na 17. ročník akce. Připraveny jsou pro vás pěší trasy 7, 10 a 15 km. Cyklistická trasa měří 20 km.

Oslava 140. výročí založení SDH
KDY: Sobota 25. září od 13 hodin
KDE: před hasičskou zbrojnicí, Líšný

Součástí oslav bude malá statická ukázka hasičské techniky, předání pamětních listů partnerům a příznivcům a tradiční soutěž v netradiční disciplíně - Poslední hrejk. Po celou dobu bude k mání občerstvení. Na závěr, po oficiálním skončení bude probíhat (nejen) sousedské posezení s Verandou (country hudba).

Ženich pro čertici
KDY: Sobota 25. září v 17 hodin
KDE: Městské divadlo Železný Brod

Obnovená premiéra pohádky Miroslava Bourka v úpravě Karla Svobody. Švec Vendelín Pápěra nemá v Makotřasech lehké živobytí. Skutečně těžké chvilky mu ale nastanou po neočekávané návštěvě krále Tonemáma Prvního. Pomůžou nerozvážný slib Nanynky Pápěrové vyplnit pekelné síly? Nebo si čertice Filoména odvede Vendelína do pekla jako svého ženicha?

Mladá Praha
KDY: Sobota 25. září od 18 hodin
KDE: kostel Navštívení Panny Marie

Zazní jeden z koncertů Mezinárodního hudebního festivalu Mladá Praha a zahraje Kukalovo kvarteto. Zazní skladby Josepha Haydna, Leoše Janáčka a Felixe Mendelssohna.

Ozvěny KVIFF
KDY: Sobota 25. září – středa 29. září
KDE: Kino Junior Jablonec nad Nisou

Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech byl slavnostně ukončen, ale pokud jste ho nestihli nemusíte zoufat. Vedoucí jabloneckých kin byl osobně na festivalu a podařilo se mu přivézt jedny z nejzajímavějších filmů! Přijďte načerpat festivalovou atmosféru a zhlédnout nejnovější snímky přímo z Karlových Varů. Filmové lahůdky uvedeme v Kině Junior od soboty 25. září do středy 29. září.

Svatováclavská stezka odvahy
KDY: Sobota 25. září od 18:30 hodin
KDE: začátek nad hřbitovem, Janov nad Nisou

Stezka odvahy pro děti, na starém hřišti malé občerstvení.

Benefiční ples Českého červeného kříže
KDY: Sobota 25. září od 20 hodin
KDE: Eurocentrum Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 150 Kč, dárcovské vstupenky od 1000 Kč

Ples jako poděkování všem, kteří pomohli zvládnout „covidkrizi“s možností přispět na dobrou věc. K tanci a poslechu zahraje skupina Continental Band a večerem provede Lucie Fürstová, připraveno je drobné občerstvení pro všechny účastníky a večerní program s bohatým losováním.

Lenka Filipová a hosté
KDY: Neděle 26. září od 19 hodin
KDE: kostel sv. Václava Harrachov
ZA KOLIK: 350 Kč

Koncert plný emocí, virtuózních muzikantských výkonů, komunikace s publikem, celá řada hitů, úpravy věhlasných skladeb pro klasickou kytaru, úpravy lidových písní, šansony, keltské písně z nového alba Oppidium. „Projekt Oppidium je můj splněný sen,“ říká oblíbená zpěvačka. Vstupenky je možné zakoupit v Turistickém informačním centru v Harrachově.