Muzeum obrněné techniky Smržovka 
KDY: Sobota a neděle od 10.00 do 17.00
KDE: Smržovka 
ZA KOLIK: 50 - 100 Kč

Muzeum obrněné techniky Smržovka je největší soukromé tankové muzeum ve střední Evropě. První exponáty, kterými se dnes muzeum pyšní, byly získány v roce 1999. Na počátku nového tisíciletí byly zakoupeny vhodné prostory v podobě bývalých hal JZD a rozšiřování sbírky nic nebránilo. V současné době se v expozici nachází cca 40 kusů exponátů z druhé světové války i poválečného období. Sbírka obsahuje především tanky, ale najdeme zde také polopásová a kolová vozidla, dělostřelectvo a další militárie. Součástí areálu je 1,5 hektarů plochy, na které se odehrávají ukázky jízd a rekonstrukce bojových operací. 

Kino v Jablonci hraje každý den 
KDY: Každý den od 17 a 20 hodin, o vkendech také od 14:30 hodin
KDE: Kino Radnice a Junior Jablonec nad Nisou
ZA KOLIK: 100 - 150 Kč

Naplno se rozjelo promítání v jabloneckých kinech. Každý den jsou na programu dva snímky, o víkendu dokonce tři v kině Radnice i v kině Junior. Program: www.kinajablonec.cz/program/

Muzeum láká na dvě výstavy 
KDY: Úterý až neděle 9.00−12.00, 13.00−16.00
KDE: Železný Brod
ZA KOLIK: 10 - 50 Kč

Městské muzeum v Železném Brodě nabízí kromě sklářské expozice aktuálně dvě výstavy. V hlavní budově je k vidění výstava Josefa Řezáče, jednoho z prvních absolventů místní sklářské školy a úspěšného podnikatele. V pobočce Běliště je k vidění národopisná expozice a také výstava připomínající květnové události roku 1945.