KDY: celoročně
KDE: Chlum u Lomnice nad Popelkou
ZA KOLIK: 20 Kč

Nejbližší autobusová zastávka je ve zhruba tři a půl kilometru vzdálené Lomnici nad Popelkou, železniční stanice je v obci Ploužnice asi kilometr a půl od rozhledny. Kdo pojede autem, může zaparkovat přímo u penzionu a restaurace na vrchu Tábor. V zimě se přístupové cesty udržují pouze pluhováním, nicméně jsou většinou sjízdné.

Na samotný vrchol hory Tábor také vede Křížová cesta. Kdysi tu stávala 22 metrů vysoká dřevěná rozhledna, která byla postavena už v letech 1888 až 1897. Dřevěné rozhledny však mají zpravidla omezenou životnost. Proto byla v roce 1911 zpřístupněna cihlová rozhledna, vysoká 35 metrů. Její výstavbu organizoval Josef Tichánek, dědeček české herečky Věry Tichánkové, známé například jako takřečená Černá kronika z dětského muzikálu Ať žijí duchové. V 90. letech minulého století se rozhledna stala soukromým majetkem; zároveň však začala chátrat.

Až počátkem 21. století se objevili noví majitelé a jejich plán na obnovení vyhlášeného poutního místa s rozhlednou vyústil v rozsáhlou rekonstrukci. Rozhledna bývá přístupná celoročně. Má svůj vlastní vchod s turniketem na mince. Ovšem pozor! Turniket nevrací! Je potřeba mít přesný obnos peněz.