více >>

Kolenem / Jablonecké tóny 2019

Akce již skončila

V červenci se otevřou jablonecké kostely a na letní scéně Eurocentra začne už tradiční Jablonecké kulturní léto. Na pestrý program se mohou těšit příznivci vážné hudby, world music, folku, swingu, blues, jazzu i experimentální hudby. Pomyslné žezlo si od Základní umělecké školy (ZUŠ), které patřil červnový program festivalu, převezmou Eurocentrum Jablonec nad Nisou a Jablonecké kulturní a informační centrum (JKIC).

Na letní scéně Eurocentra se odehrají rovněž koncerty, které původně měly být v Tyršových sadech. „Doufáme, že si i přes změnu prostoru nedělní odpolední koncerty zachovají své kouzlo,“ říká jednatelka Eurocentra Jana Pěnčíková. Návštěvníci se mohou těšit na bluegrassovou legendu Poutníci, jazzový kvartet Marty Kloučkové vokální kvintet Kolenem i experimentální Alikvótní sbor Spektrum. Ze zahraničí přijedou bluegrassové skupiny Munich String Band z Německa a Rapidgrass z amerického Colorada.

V neděli vystoupí brněnský vokální kvintet kapela Kolenem, je to kvintet zpívající zcela bez nástrojů písně od doo-wopu až k blues, známé i neznámé melodie, písně houpavé, swingující, pomalé i rychlé.

Vystoupení se uskuteční na Letní scéně Eurocentra. V extrémním případě nepřízně počasí proběhne v přilehlých krytých prostorách Eurocentra.
Vstup na akci je zdarma.

14. 7.  (15:00–16:00)
Eurocentrum, Jiráskova 9, Jablonec nad Nisou
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ