více >>

Muzejní noc pod Ještědem

Akce již skončila

Muzejní noc pod Ještědem se vrací – letos pod tématem Návrat do budoucnosti!

Jablonecké Muzeum skla a bižuterie k příležitosti 115. výročí představí výstavu od historie po současnost s pohledem do budoucnosti. Budoucnost je také o štěstí, a proto se u nás můžete štěstí dotknout a ještě si ho i vzít domů. Klasická "štěstíčka" můžete pořídit u nás v muzeu.

Dům manželů Scheybalových si připravil komentované prohlídky a výtvarné dílny.

V Liberci se bude hlavní část programu odehrávat na uzavřené křižovatce mezi Severočeským muzeem, Technickým muzeem a Oblastní galerií. Samozřejmě na vás čeká zábavný program na pódiu, stánky s občerstvením nebo výtvarnými workshopy.

Severočeské muzeum bude kvůli rekonstrukci stále nepřístupné, ale zpřístupní pro vás věž, abyste se na celou slávu mohli podívat z ptačí perspektivy!

Velkou změnu letos hlásí iQLANDIA, která stěhuje svůj program zpátky „domů“. Své brány v ulici Nitranská otevře v 16 hodin všem malým i velkým příznivcům vědy za snížené vstupné.

Vratislavice nad Nisou lákají do Automuzea a Rodného domu Ferdinanda Porscheho především fanoušky automobilového průmyslu. A to nejenom na prohlídku unikátních exponátů, ale také na ochutnávku piv pivovaru Konrád.

Podobně jako v minulých letech bude zajištěna kyvadlová doprava historickými autobusy mezi Libercem a Jabloncem nad Nisou se zastávkou ve Vratislavicích nad Nisou.

17. 5.  (18:00–23:59)
Muzeum skla a bižuterie, U Muzea 4, Jablonec nad…
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ