více >>

Nanga Parbat - Šmíd - Karel Marx

Akce již skončila

Trojice pozoruhodných horolezecko-dokumentárních počinů : Nanga Parbat alpským stylem, Střípky ze života horolezce: Vzpomínka na Míru Šmída, Světový prvosjezd štítu Karla Marxe.

Nanga Parbat alpským stylem (beseda s promítáním):
„Nanga Parbat byl už od dětství můj sen. Pro horolezce to byl od dob, kdy začínali zdolávat osmitisícovky, určitý milník. Je to elektrizující hora, je úžasná svým převýšením stejně jako majestátností, s jakou ční nad okolní krajinou. Podmínky nebyly ideální, ale nakonec nám přálo štěstí,“ říká Radek Groh, který zdolal vrchol společně s parťákem Pavlem Bémem.

Vzpomínka na Míru Šmída (film):
Scénář a režie: Libor Dušek
Ochutnávku ze života a díla lezce na písku, horolezce v evropských horách i světových velehorách, průkopníka paraglidingu v Československu, fotografa, filmaře, spisovatele, velmi osobitého přednášejícího, vizionáře, myslitele, organizátora a především velkého, byť někdy rozporuplného člověka, připomene krátký snímek stojící na Mírových myšlenkách, vzpomínkách jeho nejbližších, autorských fotografiích a filmech.

Světový prvosjezd štítu Karla Marxe (beseda s promítáním):
Libor Dušek a Zdeněk Jirouš z Krkonoš zažili v Tádžikistánu bláznivou jízdu. Z téměř sedm tisíc metrů vysokého štítu Karla Marxe sjeli na lyžích pod třetí výškový tábor (5 200m.). Něco podobného se ještě nikomu nepodařilo. „Bylo to krásné, ale náročné“, říká Libor Dušek. Střípky ze života horolezce.

16. 1.  (19:00–22:00)
Klub na Rampě, Jiráskova 9, Jablonec nad Nisou
SDÍLEJ:

AKCE V OKOLÍ